1. Генетична схильність. Геморой не передається у спадок, але схильність до нього може бути вродженою - діти успадковують від своїх батьків порушення роботи кровоносних судин, що в значній мірі збільшує ймовірність появи гемороїдальних вузлів - судинних утворень, в яких накопичуються згустки крові.
2. Малорухливий спосіб життя і сидяча робота. Якщо людина мало рухається і довго перебуває в нерухомому положенні (сидить, лежить), в її судинах відбувається застій - це призводить до тромбозу (появи згустків), порушення циркуляції крові і, як наслідок, до геморою. Убезпечити себе від розвитку неприємної хвороби можна за допомогою фізичних вправ. Особливо ефективні біг, ходьба, а також звичайна розминка.
3. Неправильне харчування. Одна з найбільш поширених причин появи геморою. Для того щоб наш організм функціонував без будь-яких проблем і порушень, він повинен отримувати в достатній кількості білки, жири, вуглеводи, рослинну їжу, багату клітковиною, і воду. Останню, на думку лікарів, не можуть замінити ні чай, ні кава, ні соки - вони не розріджують вміст кишечника настільки ж ефективно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не насидіти у офісі геморой4. Фізичне навантаження. Важка фізична праця, нарівні з будь-якою іншою діяльністю, пов'язаною з підняттям тяжкості, теж може стати причиною геморою. Тому любителі штанги і тренажерів, особливо ті, головне для яких - нові рекорди і досягнення, збільшують ймовірність появи неприємної хвороби в рази.
5. Психологічні причини. Багато медиків пов'язують розвиток геморою з низкою психологічних причин. Бурхливий ритм життя, властивий сучасній людині, пов'язаний зі стресами і емоційним напруженням. Це негативно впливає на весь організм в цілому, помітно знижуючи його здатність до самозахисту (імунітет) і можливість чинити опір різним недугам, в тому числі і утворення геморою.