1. Спіть не менше 7-8 годин на добу. Сон не тільки регулює рівень гормонів кишечника, які контролюють відчуття голоду і насичення, він також зміцнює імунітет.
2. Прокинувшись, запустіть роботу кишечника - випийте склянку води. Через 15 хвилин випийте чашку зеленого чаю. А ще через 10-15 хвилин ситно поснідайте.
3. Налягайте на свіжу рослинну їжу - овочі, фрукти, горіхи і зелень. Їжте продукти, які не піддавалися ніякої особливої тепловій обробці (наприклад, не пиріг з виноградом, а свіжий виноград).
4. Ретельно пережовуйте їжу. А якщо часу на обід у вас обмаль, вибирайте їжу, на перетравлення якої піде менше часу (йогурт, кефір, фрукти).
5. Не їжте, якщо ви сильно роздратовані і дуже втомилися. Гормони стресу не дадуть повноцінно переварити їжу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як скоро позбутись печії: поради 6. Чим більше клітковини у вашому раціоні харчування, тим більш різноманітною буде ваша екосистема. Поставте собі за мету з'їдати 25-40 г клітковини на день.
7. Візьміть собі за правило вживати не менше 1 разу на день продукти з пробіотиками - живими бактеріями. Цими бактеріями багаті йогурти, кефір, місо і темпі.
8. Більше рухайтеся. Будь-який вид спорту, особливо якщо в нього залучаються м'язи живота і спини, посилює перистальтику кишечника і допомагає його регулярно спорожняти.