Що ж може стати причиною інфекційного циститу? Це ціла низка джерел, починаючи від запалення сечовипускного каналу та закінчуючи кишковою паличкою та різними грибками. Але слизова оболонка сечового міхура доволі стійка до інфекцій і одного інфікування недостатньо для розвитку циститу. Щоб з’явився цистит, вступають в силу такі фактори як переохолодження, виснаження, перевтома, ускладнення після операцій, застій сечі та інш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати молочницю і забути про неїГострий цистит може розпочатися раптово через короткий час після переохолодження або з іншої причини. При гострому циститі запалення торкається тільки слизової сечового міхура та характеризується частими, наростаючими та болючими сечовипусканнями, болями унизу живота, наявністю гною та крові у сечі.
Лікування циститу слід починати під наглядом лікаря, щоб уникнути перетікання хвороби у хронічний стан. Хворому призначається постільний режим та рясне пиття, з раціону виключаються всі гострі та солені продукти, алкогольні напої. Посприяють одужанню відвари з трав з сечогінною дією (толокнянка, нирковий чай). Для зняття болю можна прийняти теплу ванну, поставити грілку, а якщо біль різкий, то можна прийняти но-шпу, яка зніме спазм м’язів сечового міхура.