Недостатня гігієна. Після сечовипускання важливо витерти залишки сечі з сечовипускального каналу.
Переохолодження.
Статевий акт, особливо анальний статевий акт.
Сечові камені. Камінь сприяє зростанню бактерій.
Анатомічні умови, наприклад такі як дивертикуліт уретри, часто призводить до залишкової сечі в сечовому тракті.
Погане випорожнення сечового міхура, наприклад, при осіданні сечового міхура у жінок або збільшеної простати у чоловіків. Залишкова сеча в сечовому міхурі після сечовипускання сприяє зростанню бактерій.
Гормональні зміни. Жінки, які пройшли менопаузу виробляють менше жіночого гормону (естрогену). Естроген підтримує слизові оболонки сечівника і піхви.
Сечовий катетер. Пластикова трубка (катетера), в сечовому міхурі, руйнує захисний бар'єр між шкірою і сечовим міхуром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша допомога при циститі: 6 порадОперації на черевній порожнині і сечовивідних шляхах.
Лікування циститу у жінокЛікують цистит за допомогою антибіотиків і симптоми швидко зникають. Як правило, не ускладнений цистит лікується за 3 дні. Для літніх жінок може бути необхідно пройти 5-денний курс. У рідкісних, важких випадках, може знадобитися тривале лікування з низькими дозами антибіотиків. Ця процедура може розтягнутися на 3-6 місяці.
У типових випадках для лікування використовують амоксицилін (Амосін, Хіконцил, Амоксицилін, Флемоксин Солютаб), сульфаніламід і нітрофурантоїн (Фурадонин). Один або два з цих препаратів приймають 2 рази на день протягом 3-5 днів. Показав хороший результат в лікуванні гострого циститу фосфоміцин (Монурал), для усунення симптомів достатньо 1-2 прийомів.