У чому ж особливості жіночого геморою?1. Жінки в своїй більшості зайняті професіями без значних фізичних навантажень, з сидячим, малорухомим способом життя, а це приводить до застою в нижніх кінцівках та органах малого тазу.
2. Схильність до зaхворювання жіночим гемороєм може передаватися генетично по жіночій лінії.
3. За даними останніх досліджень, стрес - є однією з причин виникнення геморою, а жінки, слабкі особистості, більш емоційно нестабільні.
4. Жінки, дбаючи про свою фігуру, сідають на дiєти, що призводить до порушення роботи травлення, і як наслідок, до геморою.
5. Вагітність та пологи - період підвищеного ризику зaхворювання гемороєм, оскільки в цей період кровоносні судини малого тазу піддаються значним навантаженням, що призводить до утворення гемороїдальних вузлів.
Які особливості лікувaння геморою в жінок?Геморой в жінок - це проблема, про яку соромно та неприємно говорити, проте при його появі, необхідно обов'язково звернутися до лікаря-проктолога, який і призначить засоби та методи лікувaння. Проте спочатку варто ознайомитись з усіма симптомами та отримати більш детальну інформацію про протікання зaхворювання.
Для лікувaння використовують хірургічні методи, є і ряд народних способів, деякі з них довели свою ефективність:1. 4 ст. л. подрібненого полину залити літром окропу і 5 хв. варити на слабкому вогні. Накрийте рушником, охолодіть і тоді потрібно процідити. Цим відваром потрібно робити клізми, чергуючи їх з іншими, наприклад, буряковими.
2. 30 г трави аіру на 1 л води - такий відваром потрібно використовувати для сидячих ванн.
3. Ще один рeцепт для сидячих ванн: 30 г ромашки і 30 г насіння кінського каштану, 50 г кори дубу, 30 г листя шавлії настоювати в двох літрах окропу 3 години.
4. Бульбу молодої картоплі потрібно обтесати у вигляді свічки з тупим кінцем та ввести її в задній прохід, залишивши так на ніч.
5. Можна накладати приготовану з ягід горобини кашу.
Для зменшення болю та кровотечі рекомендують прикладати лід до гемороїдальних шишок: від холоду звужуються судини.