Перш за все потрібно з'ясувати причину діареї. Найпоширеніша - це недотримання елементарних правил гігієни: погано вимиті фрукти та овочі, брудні руки, зіпсовані продукти.
До нападів діареї часто схильні емоційно вразливі люди: будь-який, навіть незначний стрес може спровокувати проблему. У цьому випадку пийте побільше лужної мінеральної води, міцного чорного чаю (без цукру). Відмінно допоможе і відвар звіробою. З ліків - смекта або імодіум (3-5 разів на день). Врахуйте, що добу-дві доведеться поголодувати, а потім на кілька днів обмежити свій раціон білими сухариками і чаєм.
При діареї, викликаній стресом, крім вищевказаних засобів, корисна валеріана. Якщо ви знаєте, що попереду іспити, виступ перед великою аудиторією і т. д., почніть приймати заспокійливі препарати хоча б за кілька днів до відповідальної події.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні ліки від діареїЯкщо діарея супроводжується високою температурою, ознобом, загальною слабкістю і запамороченням - терміново звертайтеся до лікаря! Зволікання може бути смертельно небезпечним, тому що не виключено гостре кишкове захворювання.
Якщо ж діарея виникає періодично і ніяк не пов'язана з прийомом їжі - обов'язково проконсультуйтеся у фахівця. Найчастіше з діареї починаються такі серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту, як ентерити, виразкові коліти, хвороба Крона.
Щоб діарея не застала вас зненацька під час подорожі, обов'язково знайдіть в дорожній аптечці місце для смекти, левомецітину, фурозалідона. Ні в якому разі не приймайте антибіотики "для підстраховки": скористаєтеся ними, якщо опинитеся далеко від медпункту і запідозрите інфекційну природу діареї.