Мало хто замислюється над тим, чому цей метод допомагає найкраще. Вся справа в тому, що розчини, якими полощуть горло допомагають вимити з наших мигдалин патогенні організми, які скупчилися на слизових в силу захворювання. А самі інгредієнти розчинів створюють такі умови, при яких віруси і мікроби не можуть жити.
Рецепт 1 - вода, сіль, содаОдним з найдієвіших засобів для полоскання горла, незважаючи на дешевизну інгредієнтів, є сольовий розчин. Його застосовують вже багато століть, що доводить ефективність даного засобу. Так як сода і сіль змінюють Ph слизової, бактерії, які живуть у кислому середовищі вмирають. Єдиним недоліком цього розчину є його смакові якості, багато людей відчувають фізичну відразу до нього.
Як готувати: змішайте 1 ч.л. солі і 1 ч.л. соди, розчиніть суміш у 1 ст. теплої води. Іноді в цей розчин додають 3 краплі йоду.
Рецепт 2 - прополісПрополіс виробляється бджолами і допомагає від багатьох захворювань. Розчин прополісу допомагає і при болях в горлі, він має протизапальні, знеболюючі та антимікробні властивості.
Як готувати: 5 крапель аптечної настоянки прополісу розчинити в 100 мл. теплої води.
Рецепт 3 - сік червоного буряка, оцетЗа допомогою бурякового соку можна зменшити біль у горлі, зняти напругу, він допомагає при ангіні та ларингіті.
Як готувати: додайте 1 ст.л. оцту в 200 мл соку (буряк натріть на тертці і відіжміть сік).
Рецепт 4 - медова водаМед допомагає при напрузі зв'язок, пом'якшує горло. Також мед має антисептичні властивості.
Як готувати: розчиніть 1 ч.л. меду в 1 ст. теплої води.
Рецепт 5 - фурацилінФурацилин допомагає зупинити розмноження мікробів і бактерій в порожнині рота і горла.
Як готувати: розчиніть 1 т. фурациліну в 1 ст. теплої води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити якщо болить горлоРецепт 6 - хлоргексидинЦе кращий аптечний препарат з противірусними і антибактеріальними властивостями. Знищує всі шкідливі бактерії зі слизових горла. Його випускають у формі аерозолю, таблеток і розчину. Для полоскання горла потрібен розчин.
Як готувати: засіб потрібно розбавляти тільки для дітей, дорослі можуть користуватися концентрованим. Речовини в розчині для дітей співвідносяться як 1: 2 (1 частина хлоргексидину: 2 частини води).
Також ефективними засобами для полоскання горла є трав'яні настої і відвари трав. Для приготування відвару потрібно взяти 2 ст.л. сушених трав і залити 2 ст. води. Все це кип'ятити на повільному вогні протягом 20-30 хвилин. Для полоскання горла можна використовувати такі трави: липа, евкаліпт, жимолость, ромашка лікарська, плоди і листя чорної смородини, календула, плоди і листя малини, бруньки сосни, плоди калини.