Обробляйте уражені ділянки шкіри саліциловою, цинковою маззю, дьогтем або іншими препаратами, компоненти яких надають розсмоктуючу дію. Щотижня міняйте використовувані препарати, щоб уникнути подразнення шкіри.
Робіть відвари і настої з таких рослин, як ромашка, календула, ялівець, алое, чага, шавлія, череда і пижмо. Приділяйте особливу увагу фітотерапії восени і навесні. Подібна профілактика зменшить частоту загострень псоріазу та знизить кількість висипань.
Скористайтеся такими лікувальними методами, як гелио-, талассо-, бальнео- і аеротерапія. Регулярно проходите курс лікування на морських курортах. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. У літній період спите з відкритими вікнами. Частіше відвідуйте сауну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мумійо: корисні властивості та методи використання в лікуванніПриймайте хвойні ванни. Розчиніть 100 мілілітрів натурального хвойного екстракту в 200 грамах води. Вилийте розчин у ванну, температура води в якій не перевищує 37 градусів. Приймайте ванни щодня протягом 15 хвилин протягом 20 днів. Для приготувань лікувальних ванн можна також використовувати березові бруньки, гірчицю, валеріану, шавлія і лляне насіння. Проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування ароматичних масел і трав.
Візьміть під контроль своє харчування. Обмежте споживання жирів і легкозасвоюваних вуглеводів. Включіть в раціон продукти, багаті білками. Раз на тиждень влаштовуйте розвантажувальний день і робіть беззондовий тюбаж. Не їжте після 19 години. Заповнити недолік корисних речовин в організмі, приймаючи препарати, що містять фолієву і аскорбінову кислоту, вітаміни А і В.
Займайтеся спортом. Налагодьте правильний розпорядок дня. Не працюйте в умовах підвищеної вологості і температури. Уникайте впливу шкідливих хімічних речовин. Вчасно лікуйте хронічні інфекції та вірусні захворювання. Уникайте стресів і надмірних навантажень на організм.
Пам'ятайте, що вживання алкоголю навіть у малих дозах сприяє загостренню псоріазу.