Гормональні препарати для лікування прищів використовуються тільки за абсолютними показаннями при важкій себореї, викликаної значною кількістю андрогенів. Для лікування прищів у підлітків гормони ніколи не використовуються, оскільки тимчасовий гормональний збій з підвищеною кількістю андрогенів викликаний перехідним періодом і формуванням.
Перед лікуванням вугрової висипки потрібно пройти повне медичне обстеження. Акне можуть з'явитися по ряду інших причин, не пов'язаних з гормональним порушенням. Тому лікар повинен мати повну картину перебігу захворювання і призначати лікування, засноване на результатах медичного обстеження.
Нерідко причиною появи прищів служать порушення роботи шлунково-кишкового тракту, неправильний догляд за шкірою, використання косметичних продуктів, не відповідають типу шкіри, неправильно підібрана дієта з великим вмістом солодких, гострих, жирних продуктів.
Якщо ж медичне обстеження показало, що рівень андрогенів перевищує норму, лікар призначає фармацевтичні засоби з антиандрогенними властивостями або монофазні прероральние контрацептиви. Фармацевтичний препарат на основі спірінолатона застосовується в якості діуретичного засобу, який допомагає зберегти нормальний рівень калію, але крім того він має властивість пригнічувати вироблення андрогенів, тому часто використовується в якості антиандрогену.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прищі: причини їх появи та лікування народними засобамиПрепарат "Андрокуру" володіє антиандрогенною, антигонадотропну і гестагенним дією. Лікар призначає його для лікування важкої себореї. У жінок знижується не тільки салообразованіе, але і кількість волосся на шкірі. Чоловікам даний засіб призначають у виняткових випадках, так як "Андрокуру" знижує статевий потяг і потенцію.
Антиандрогени чудово справляються з прищами, але мають багато побічних ефектів і великий спектр протипоказань, тому підбором засобів і доз повинен займатися досвідчений лікар.