Всі заходи лікування при сильному і сухому кашлі спрямовані на те, щоб зробити його вологим, тобто полегшити відтік мокротиння з бронхів. Тоді хворий відразу відчує полегшення. Для досягнення цієї мети використовуються різні способи. Дуже важливо, наприклад, вживати більше рідини, щоб стабілізувати водний баланс в організмі. Це сприяє розрідженню мокротиння, наближає одужання. Причому пити найкраще теплу мінеральну воду типу "Боржомі", її склад ідеально підходить для полегшення стану при сильному кашлі.
Традиційно для лікування сухого кашлю показані різного роду прогрівання. Люди завжди боролися з ним за допомогою гірчичників, банок, спиртових компресів на горло і розтирань зігріваючими мазями, наприклад, зі скипидаром або ментолом. Але ці процедури можна робити тільки в тому випадку, якщо температура тіла не підвищена.
Дуже ефективно допомагають при сильному кашлі інгаляції. Але робити їх можна лише дорослим і дітям старше 4 років. У малюків після такої процедури може з'явитися задуха. Робити інгаляції треба не менше 3 разів на день. Якщо під рукою немає інгалятора, розчин можна приготувати в простій каструльці. Досить просто закип'ятити воду, додати в неї листя мати-й-мачухи, ромашки, шавлії, чебрецю, м'яти, щіпку соди, кілька крапельок масла евкаліпта і ментолу. Дихати над парою треба хвилин 10-15, накривши голову великим рушником. Буквально через день-другий кашель зменшиться, стане більш вологим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пневмонія: як вчасно виявити захворюванняНе обійтися при лікуванні сильного сухого кашлю і без медичних препаратів. Маються на увазі муколітичні або відхаркувальні. Найкраще вибирати ті кошти, які містять рослинні інгредієнти. Це, наприклад, АЦЦ, "Бромгексин", "Лазолван" і т.п. Протикашльові відхаркувальні препарати треба приймати тільки за призначенням лікаря, оскільки при неправильному підборі вони можуть викликати різні побічні реакції. Ні в якому разі не можна поєднувати одночасно муколітичні та протикашльові, оскільки у них протилежний механізм дії: перші стимулюють вироблення мокротиння і розріджують його, а другі, навпаки, пригнічують. У результаті може статися закупорка бронхів.