Вам знадобиться
-чорнослив;
-квіти і трава звіробою;
-безсмертник;
-ромашка;
-листя і коріння суниці;
-березові бруньки;
-мед;
-оливкова олія.
1. Щоб визначити, чи потрібна очистка кишечника, зверніть увагу на свій стан: якщо ви помічаєте, що у вас випорожнення нерегулярні, часто бувають проноси, запори або здуття, якщо у вас несвіже дихання і ви відчуваєте постійну слабкість, а також часто застуджуєтеся, можливо, така процедура вам якраз необхідна. Деякі медики вважають, що в цілях профілактики слід робити очищення кишечника хоча б раз або два на рік.
2. Однак перед тим як зробити перший рішучий крок у цьому напрямку, порадьтеся зі своїм лікарем. Він на підставі відповідних аналізів зможе встановити причину ваших нездужань і підбере потрібний курс лікування.
3. Найпоширеніший метод очищення кишечника в медичних установах - це колоногідротерапія. Простіше кажучи, це процедура, під час якої вам повільно промивають кишечник водою. Таким чином ви повністю очищаєте його, але при цьому природна мікрофлора не гине. Ви отримуєте тільки користь: виконується гідромасаж стінок товстої кишки, відбувається звільнення ворсинок кишечника і підвищується його усмоктувальна здатність, губляться кілька кілограмів ваги - і у вас відновлюється нормальне травлення.
4. У домашніх умовах ви можете провести очищення шлунково-кишкового тракту самостійно з метою профілактики від шлаків. Роботу кишечника налагоджує чорнослив. Дві склянки сухого чистого чорносливу залийте склянкою води і протягом ночі настоюйте. Відіжміть набряклі плоди і випийте цю настоянку натщесерце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 спеці, які знищують бактерії в організмі5. Інший варіант - щоранку випивайте одну столову ложку оливкової олії на голодний шлунок. М'яку очищаючу дію надасть також півсклянки розсолу квашеної капусти.
6. В одній склянці холодної води розведіть одну столову ложку натурального меду. Випийте перед їжею. Щодня пийте по три склянки протягом двох місяців.
7. Візьміть по 100 г квітів і трави звіробою, безсмертника, ромашки, листя і коріння суниці, березових бруньок. Всі компоненти ретельно подрібніть і змішайте. Для того щоб приготувати настій, 2 столові ложки збору заваріть в половині літра окропу. Настоюйте протягом 4-6 хвилин. Процідіть і приймайте 3 рази на день, за півгодини до прийому їжі по 1/3 склянки. Чистку рекомендується проводити один раз на рік протягом 2, 5 місяців.
8. Для очищення кишечника приймайте відвари трав - календули, ромашки, кульбаби або полину. Їх можна з успіхом застосовувати разом з очисними клізмами.
9. У домашніх умовах очисна клізма робиться переважно за допомогою так званої кухля Есмарха, в яку наливають 2 л прохолодної кип'яченої води і підвішують. Наконечник клізми вводиться в пряму кишку, відкривається краник - і кишечник промивається. Це слід робити кілька разів, до появи чистої води. Кращий час для клізм - ранній ранок або на ніч.