Спеції виконують безліч позитивних функцій для нашого здоров'я: збільшують кількість корисних антиоксидантів і поліфенолів, нейтралізують небезпечні вільні радикали.
Орегано
Трава орегано - відмінний засіб проти мікробів.
Орегано або, як її ще називають, материнка - постійний компонент страв італійської кухні. Цю спецію використовували для боротьби з інфекціями ще в давнину. Дуже часто орегано продають у наборі італійських трав або самостійно. Без цієї приправи складно собі уявити справжню піцу або томатний соус для спагетті. Також орегано можна додати в овочеве рагу, суп, яєчню, овочевий пиріг, заправку для салатів та інші страви. Смак орегано злегка нудотний, тому додавати спецію в страви потрібно по трохи, щоб не зіпсувати смак. Люди, які регулярно вживають орегано, отримують захист від паразитів і діабету.
Чебрець
Чебрець вбереже від застуди - це дуже популярна спеція в Середземномор'ї. Використовувати його можна в тих же блюдах, що і орегано. Супи, тушковані овочі, печеня, соуси для макаронів, заправка для салату, часниковий хліб і омлет - всі ці страви будуть корисніші і смачніші з чебрецем. Дослідники Каліфорнійського Університету встановили, що чебрець має антиоксидантні властивості, як вітамін Е.
Розмарин
Тонізуючий розмарин додасть незвичайний смак і тонкий аромат страв, запеченим в духовці: овочів, м'яса, риби. Розмарин додають в маринади або натирають м'ясо цією приправою, посипають овочі перед запіканням. Розмарин можна додати в оливкову олію для заправки салату, в трав'яний чай або в лимонад - для запаху. Розмарин тонізує і зміцнює. Регулярне вживання цієї спеції допоможе позбутися стресу і нервового напруження.
Куркума
Куркума родом з індійської кухні, але стала популярна у всьому світі. Ложку куркуми сміливо додавайте до овочів, м'яса, бобових, яєць або риби. Разом з куркумою можна додати ще часник, імбир, кмин і мелений коріандр. Куркума підійде для приготування плову, рагу, супу або рису - страви придбають приємний жовтий колір. Куркумін, який міститься в приправі куркумі, допомагає організму боротися з раком. Вчені довели, що 80% клітин раку в пробірці знищувалися під впливом куркумина.
Шавлія
Шавлія підходить до м'яса, риби і смажених овочів. Щіпку сушеної шавлії не завадить додати в соус, особливо смачно з вершковим соусом, а також в рагу або суп. Шавлія дуже добре поєднується з горіхами і картоплею. Спеція шавлія допоможе впоратися з болем у горлі і простудними захворюваннями.