Для того щоб підібрати ефективний препарат, який вилікує болі в шлунку, доцільно відвідати гастроентеролога, який призначить всі необхідні обстеження і на підставі отриманих результатів поставить точний діагноз. Крім того, при виборі лікарського засобу враховуються характерні ознаки хвороб. Як правило, запальні процеси і ерозивні ураження безпосередньо на слизовій шлунка можуть бути пов'язані з підвищеною або зниженою кислотністю соку. Ось чому важливо в першу чергу з'ясувати, яка саме форма захворювання прогресує.
Такі клінічні прояви, як біль у животі, печія, тягнуче почуття в області пупка і відрижка відповідають гастриту і виразці шлунка. Для лікування даних хвороб рекомендується вживання таких препаратів: "Омез", "Гастал", "Ранітидин", "Омепразол", "Фосфалюгель", "Маалокс". Також крім основної терапії можна використовувати фітозасоби, що допомагають усунути хворобливі прояви в шлунку. До таких трав, що володіють протизапальною дією, відносяться ромашка і звіробій.
Для якнайшвидшого зняття дискомфортного стану рекомендується застосування таких спазмолітиків, як "Но-шпа", "Ріабал", "Дюспаталін", "Вікаїр", що мають протимікробний, послаблюючий і обволікаючий ефект. Крім того, бажано вживати ферментативні препарати: "Креон", "Пангрол". Виникнення дрібних або великих каменів у жовчному міхурі часто сприяє появі слабких ниючих больових відчуттів у верхній частині живота. У такому випадку слід застосовувати засоби, що допомагають при холециститі: "Алохол", "Холівер", "Панзинорм", "Ензістал". Здуття живота і метеоризм під силу усунути наступним препаратам: "Еспумізан", "Саб Симплекс", "Дісфлатіл".
Як правило, після тривалого застосування лікарських засобів, антибіотиків порушується мікрофлора кишечника, а також виникають досить сильні болі в шлунку. Нерідко дані зміни супроводжуються дисбактеріозом. Для відновлення функцій шлунково-кишкового тракту показано вживання таких препаратів: "Дуфалак", "Лінекс", "Біфіформ", "Хілак Форте". Перераховані кошти є комплексними, до складу яких входять біфідо і лактобактерії, сприяючі насиченню кишечника корисними мікроорганізмами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищена кислотність шлунку: методи лікуванняНародні способи лікування болів у шлункуКрім таблеток, застосовуваних від болів у шлунку, існують різноманітні народні засоби, що полегшують стан хворого. Найбільш популярним і простим методом позбавлення від больових відчуттів в області шлунка є настоянка календули. Гострий спазм, що виникає звичайно внаслідок емоційного сплеску, допомагає купірувати настоянка валеріани. Гастрит, що виявляється на тлі переїдання або отруєння, можна вилікувати трав'яними чаями, що містять м'яту перцеву, насіння льону, золототисячник.