Способи відновлення слуху в чомусь залежать від причини його погіршення. У медицині розрізняють два види глухоти: кондактивна і нервово-сенсорна. Перша виникає, коли щось заважає вільному проходженню повітря. Наприклад, сірчана пробка, фурункул або запалення вуха. У цьому випадку лікування проходить при лікарському втручанні. Лікар-отоларинголог усуне причину за допомогою спеціальних технологій або випише необхідні вушні краплі.
Кондактивна глухота може також виникати і через отосклероз. Причиною цієї хвороби є нездатність вуха передавати необхідні звукові коливання. Найчастіше отосклероз виникає у літніх людей. Дана проблема може бути вирішена хірургічною операцією, але не завжди.
Набагато складніше справа йде з нервово-сенсорною глухотою, під час якої зниження слуху відбувається внаслідок деградації волоскових клітин. Це може відбуватися в міру старіння організму, через хворобу, інфекції або дуже гучні звуки, які сприймає вухо. Відновити ці зруйновані клітини неможливо. Вихід тільки один - використання слухового апарату. Головне в такій ситуації - звернутися якомога раніше до лікаря, щоб він знайшов і усунув причину відмирання клітин, і ви не втратили слух повністю.
Іноді погіршення слуху є не окремим захворюванням, а лише наслідком якої-небудь хвороби, яка відбувається в організмі. Наприклад, стресу, патологій мозку або діабету. У цьому випадку лікування захворювання призведе і до відновлення слуху.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийом, як чутно: покращення слуху народними методамиЛюдське вухо - дуже складний і чутливий орган. Тому, якщо ви помітили, що стали гірше розрізняти звуки, відчули біль, шум або будь-який дискомфорт у вусі, вам слід негайно звернутися до лікаря-отоларинголога або хоча б до терапевта. Тільки він зможе правильно встановити причину вашої проблеми і призначити грамотне лікування. Не зробивши це вчасно, ви ризикуєте втратити слух на все життя. Самолікування тут неприпустимо.
Однак попередити втрату слуху можна. Для цього не слухайте голосно музику, особливо в навушниках. Чи не засовуйте глибоко у вушну раковину різні предмети, включаючи ватяні палички. Намагайтеся не охолоджуватися, а намочивши вухо, ретельно його висушіть перед виходом на вулицю. І, звичайно, не закопуйте нічого в вухо без рекомендації лікаря.