Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Інфаркт: за якими симптомами він може маскуватись

14:30, 22 Січ 2016 · Категорія: Лікування · Переглядів 2074 · 

До 7% інфарктів сьогодні відзначаються у молодих людей. І щорічно число таких випадків зростає. Хвороби серця у людей в молодому віці виникають, як правило, різко і несподівано. При цьому, як запевняють фахівці, на ділі організм заздалегідь подає певні сигнали, що вказують на розвиток проблеми. Які тривожні "дзвіночки" існують і як їх коригувати, розповіла завідувачка кардіологічним відділенням Світлана Аскерко.

Біль в серці

Біль в серці



Незвичайна біль

Одним з тривожних сигналів є несподіваний біль в період фізичних навантажень - при прискоренні кроку, ходьбі в гору з'являється відчуття здавлювання або печіння за грудиною, можливо, з віддачею в шию або ліву руку. Можливий і інший характер нападу стенокардії - тільки дискомфорт і поколювання в серці у стані спокою. Відбувається це в більшості випадків при розвитку ішемічної хвороби - хронічному недугу, викликаному зниженням надходження кисню в міокард через ураження коронарних артерій, звуження їх діаметру при розростанні атеросклеротичної бляшки.

У цьому випадку біль може віддавати і в ліву руку, і в шию. При цьому він по відчуттях буде пекучим і стискаючим. У деяких випадках її порівнюють з "колом за грудиною". Обов'язково варто звернути увагу на те, яка погода за вікном. Нерідко подібного роду патологія загострюється при розвитку несприятливих погодних умов. Також на те, що ці незвичайні болі можуть бути сердечними, вказує той факт, що вони з'являються в ранкові години, наприклад, під час дороги до роботи. Тривалість синдрому в цьому випадку - близько 5-10 хвилин.
 
Зуби чи серце?

Іноді можна відчути неприємні відчуття в нижній щелепі. Далеко не завжди варто відразу ж лякатися - це цілком може бути звичайний карієс або пульпіт. Але є ситуації, коли такий варіант болю є сигналом початку серцевих проблем.

Болі здавлюючого характеру або печіння нижньої щелепи, особливо якщо виникають в стресових ситуаціях, повинні насторожувати. При навантаженнях серце працює швидше, і, відповідно, йому необхідно більше крові і кисню. Якщо в артеріях знаходяться атеросклеротичні бляшки, що звужують їх просвіт на 50% і більше, розвивається ішемія (кисневе голодування) міокарда. Тому з'являється і больовий синдром. Міокард сигналізує про існуючу проблему.

Зрозуміти, що зубний біль викликаний саме проблемами з серцем, можна за деякими ознаками. Болі в нижній щелепі, а іноді і в зубах носять розлитий характер - місце утворення болю в тому чи іншому зубі визначити неможливо, болить вся щелепу. Такі прояви чітко пов'язані з фізичним або емоційним навантаженням. Проходить больовий синдром або в стані спокою, при стабілізації артеріального тиску, або після прийому препаратів, швидко викликають розширення коронарних артерій міокарда.

Проблемний шлунок

Болі у шлунку сьогодні знайомі багатьом, на жаль, вони стали звичним супутником сучасного способу життя, коли людина харчується не вчасно, їсть шкідливу їжу, багато нервує.

Однак часом болі в епігастральній ділянці виникають і при ішемічній хворобі серця. Якщо турбує печія, дискомфорт в черевній порожнині, пов'язаний з прийомом їжі або при тривалому голодуванні, можливо, це болі, пов'язані з патологією шлункового тракту. Проте ж при появі такого симптому, як печіння (нерідко його трактують як печію), при швидкій ходьбі, підйомі по сходах, ніяк не пов'язаного з їжею і швидко проходить, необхідно звернутися до кардіолога.

Екстрений виклик

Поява інтенсивних здавлюючих болів в грудній клітці, в нижній щелепі або в епігастральній ділянці, що супроводжується слабкістю, утрудненим диханням або холодним липким потом, відчуттям страху, може бути проявом інфаркту міокарда. У таких ситуаціях необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Не варто ігнорувати і порушення ритму - вони відчуваються як сильні серцебиття або перебої - особливо, якщо симптоми супроводжуються слабкістю, дискомфортом, переднепритомний стан. Це може бути миготлива аритмія або інші жізнеугрожающіе серцеві патології.

Загальне правило - при наявності неприємних відчуттів у грудній клітці, руках, нижньої щелепи, шлунку, регулярно повторюваних при фізичних або емоційних напругах або при підвищенні артеріального тиску, необхідно відразу звернутися до кардіолога. Займатися самолікуванням не можна. Адже в кожному випадку потрібна індивідуальна схема лікування, призначити яку може тільки фахівець.

Якщо ж самопочуття раптово і різко погіршується: турбують дуже сильні болі, які самостійно не проходять протягом 15 хв., або відзначаються перебої в роботі серця, негайно набирайте номер швидкої!
 
Джерело: aif.ru


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
7:30
Чому вранці часто болить спина
22:30
5 плюсів для здоров'я, котрі приносить людині сміх
19:30
Які хвороби загострюються восени
7:30
8 методів, які допоможуть зняти головний біль
1:20
Зміни у вашому організмі, через які треба бігти до лікаря
13:30
Номофобія - залежність від мобільного телефона
8:30
7 продуктів, які здатні побороти застуду
17:30
Три хвороби, при яких допомагає зелений ячмінь
21:30
Три секрети, які зменшать біль голови
21:30
4 позитивні ефекти від лавандової олії
19:30
8 причин появи синців під очима
8:30
Симптоми, котрі вказують на панкреатит
0:20
Як зменшити ризик захворювання на деменцію
17:30
4 звички, котрі знищують наше серце
15:30
5 продуктів, які здатні вас вилікувати
8:30
Як зрозуміти, що у вас алергія на амброзію
23:30
Перші дії при тепловому ударі
Здоров'я в соцмережах: