Злоякісні новоутворення становлять особливу небезпеку через швидке зростання і здатність давати метастази. Успіх лікування раку залежить від того, наскільки швидко вдасться призупинити цей процес.
Вчасна діагностика - вчасне лікування
Хіміотерапія - найбільш дієвий спосіб боротьби з пухлиною. Лікарські препарати, використовувані для лікування, здатні не тільки зупинити зростання злоякісних новоутворень, але і повністю вбити їх. Для досягнення ефекту важливо пройти всі призначені лікарем курси, суворо дотримуючись схеми.
Хіміотерапія токсична для організму, тому в більшості хворих виникають різного роду ускладнення. Своєчасно вживайте заходів, щоб впоратися з ними, інакше наступний курс лікування доведеться відкласти, а це погіршить прогноз на одужання.
Променева терапія згубно діє на клітини пухлини, що дозволяє зупинити її зростання. Лікування може проводитися як окремо, так і в поєднанні з хіміотерапією. Сама процедура повністю безболісна, проте до середини-кінця курсу можуть виникнути неприємні відчуття. Як правило, терапія призначається на 3-6 тижнів, але руйнування пухлини продовжується ще протягом 7-10 днів після закінчення курсу.
Коли неможливо вилікувати рак хірургічно, а променева і хіміотерапія не призводять до очікуваного результату, можна спробувати зупинити ріст пухлини за допомогою імунотерапії. Сенс лікування полягає не в боротьбі з новоутворенням, а в активізації специфічного протипухлинного імунітету. Метод є відносно новим, тому терапія проводиться далеко не в кожній клініці.
Багато онкологічні хворі намагаються зупинити ріст пухлини за допомогою народних засобів. Хтось використовує для цього рослинні препарати, хтось звертається до цілителів і екстрасенсів. Всі ці методи мають право на існування, але з точки зору традиційної медицини вони неефективні, а часом навіть небезпечні. Якщо ви вирішили спробувати зупинити ріст пухлини одним з подібних способів, не відмовляйтеся від лікування перевіреними ефективними методами. Перед прийомом будь-яких препаратів проконсультуйтеся з онкологом з приводу їх сумісності з ліками, використовуваними в лікарні.