У гострому періоді, коли біль в суглобах не дає спокою, приймайте нестероїдні протизапальні препарати. Віддавайте перевагу сучасним лікарським засобам з мінімальною кількістю побічних ефектів, наприклад, таблеткам, що містить мелоксикам або німесулід ("Моваліс", "Найз" і ін.). Якщо ви обмежені в фінансах, приймайте препарати диклофенаку натрію і індометацину ("Ортофен", "Індометацин"), але тільки після їжі для зменшення ризику пошкодження слизової шлунка.
У разі сильного болю крім таблеток, використовуйте мазі, що володіють протизапальною дією: "Капсикам", "Фіналгон" і т.д. Наносите їх на шкіру в області хворобливих суглобів 2-3 рази на день.
Курсами по 3 місяці пийте препарати, які відносяться до групи хондропротекторів: "Артрит", "Структум", "Дона", "Терафлекс" та інші. Вони захищають хрящову тканину суглобів від подальших ушкоджень. Після закінчення курсу зробіть перерву на 6-8 тижнів і відновите лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому болять коліна: обираємо лікування залежно від причиниПриймайте хвойні ванни. 300 г соснових гілок і шишок залийте 1,5 літрами окропу. Накрийте ємність кришкою і настоюйте протягом 12 годин. Потім процідіть отриманий настій і додайте в теплу воду (36-38 градусів) при прийнятті ванни. Тривалість процедури становить 15-20 хвилин. Потім не обполіскувати водою, а просто витріть тіло рушником. Повторюйте хвойні ванни через день протягом 3 тижнів.
Після того як болі вщухнуть, приступайте до занять фізкультурою. Це може бути як спеціально розроблений комплекс лікувальної фізкультури для хворобливих суглобів, так і найпростіші рухи (згинання, розгинання, повороти). Поступово збільшуйте навантаження і обсяг рухів у суглобах.