Артроз - це захворювання суглобів, що є наслідком несприятливих змін хрящової тканини. Іншими словами, хрящова тканина в межсуставних проміжках-зчленуваннях, призначення якої - служити своєрідним амортизатором, перестає виконувати свою функцію належним чином. В результаті людина починає відчувати неприємні відчуття, аж до дуже сильних болів. Зрозуміло, повноцінної таке життя назвати не можна! Артроз суглобів кисті і пальців рук особливо неприємний, оскільки він ускладнює життя людини буквально на кожному кроці. Як же його лікувати?
Захворювання суглобів
При перших ознаках розвивається артрозу (болі в суглобах при піднятті важких предметів, або при різкій зміні погоди, набрякання суглобових областей, хрускіт в суглобах) якомога швидше зверніться до лікаря. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів, що розвиток артрозу вдасться зупинити.
Як правило, фахівець призначає медикаментозну терапію, яка включає в себе препарати, що стимулюють обмінні процеси в хрящовій тканині. Вони поєднуються з протизапальними ліками, а також знеболюючими засобами і вітамінами.
Поряд з цим, вам можуть бути призначені і фізіотерапевтичні процедури, наприклад, масаж, прогрівання (електрофорез) і т.д.
У ряді випадків, ефективним доповненням можуть бути і домашні, народні засоби. Наприклад, медово-сольовий компрес. Рівні вагові кількості рідкого меду і кухонної солі ретельно змішайте, отриману масу нанесіть тонким шаром на чисту тканину і прикладіть її до хворого місця. Компрес добре закріпіть, покладіть зверху вату, обмотайте кількома шарами бинтів, смужками матерії і т.д. Робіть це на ніч, вранці компрес знімайте.
Корисні і теплі ванночки, особливо з настоями трав. Використовуйте відвари "сінної потерті", додані в ємності для водних процедур. Медики рекомендують проводити такі процедури перед сном.
Є і спеціальні вправи, спеціально розроблені для суглобів пальців, уражених артрозом. У поєднанні з медикаментозною терапією вони дають хороші результати. Найпростіша вправа: сидячи біля столу, покладіть витягнуті руки на його кришку, розслабте кисті і барабаньте пальцями. Його слід повторювати щодня протягом тривалого часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі