Щоб близьких не заразити вітрянкою або самому не інфікуватися, потрібно для початку дізнатися шляхи поширення цієї хвороби. Вірус вітряної віспи передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або навіть під час розмови. Інших способів передачі вітрянки немає, але вірус герпесу, що викликає цю хворобу, не стійкий до зовнішнього середовища (він швидко гине).
Джерело вітряної віспи - інфікована людина, причому, вона стає заразною за декілька діб до того, як з'являється висип. Вся складність полягає в тому, що оточуючі не здогадуються, що ця людина - потенційна загроза їх здоров'ю, тому як насторожуючих симптомів немає.
Інфікована людина залишається заразною аж до підсихання кірочок на висипу. Тобто безпечним для оточуючих людей хворий стає лише тоді, коли перестають з'являтися нові висипання, а останні з них покриваються товстою скоринкою.
Основна міра профілактики - карантин. Рання діагностика вітряної віспи та своєчасна ізоляція інфікованого - гарантія того, що захворювання не пошириться за межі будинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати вітрянкуЗахистити людей, які живуть в одному будинку з інфікованим, від захворювання дуже складно. Тобто ймовірність заразитися вітряною віспою занадто висока. У деяких випадках родичам хворого призначають "Віферон" та інші противірусні препарати, які, крім усього іншого, ще й зміцнюють імунітет.
У приміщенні, в якому ізольований хворий на вітрянку, регулярно проводьте вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів. Обов'язково провітрюйте кімнату.