Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як не захворіти влітку: усуваємо основні ризики

17:00, 01 Чер 2016 · Категорія: Лікування · Переглядів 1756 · 

Хворіти ніколи не хочеться, але влітку цей стан здається особливо протиприродним. Проте, у медиків існує термін "літні хвороби".


Профілактика захворювань

Профілактика захворювань



ЗОНА РИЗИКУ: СЕРЦЕ І СУДИНИ

Сонце змушує кров бігти швидше, а серце - битися сильніше. Цей поетичний образ може через спеку і духоту обернутися в реальності неабиякими проблемами: гіпертонією, інфарктом та інсультом. Справа в тому, що в спеку серце дійсно прагне «качати» кров в прискореному темпі, оскільки кров через втрату рідини організмом густіє, стає менш насиченою киснем і може спровокувати гіпоксію і непритомність.

Кращою профілактикою, сприяє нормалізації циркуляції крові, стане регулярне вживання свіжих овочевих соків, особливо бурякового, морквяного, селерових, або фруктових - абрикосового, яблучного, смородинового. Заповнення необхідного рівня вологи в цьому випадку поєднується з надходженням в кров необхідних мікроелементів, в першу чергу - калію і магнію, «швидкої допомоги» для серцевого м'яза. Для безперебійного надходження в організм цих елементів (які заодно нормалізують емоційний фон і заспокійливо діють на нервову систему) частіше включайте в раціон гарбуз, кабачки і баклажани - в будь-якому вигляді. В дорозі, якщо доводиться подовгу сидіти, обов'язково пийте негазовану воду і намагайтеся час від часу розім'яти ноги, поміняти положення, потягнутися, походити.

ЗОНА РИЗИКУ: ГОРМОНИ

На щастя, ендокринна система - одна з найбільш інертних, стабільних в організмі і мало схильна до циклічних коливань. Проблеми з підшлунковою або щитовидною залозою не рахуються, з точки зору фахівців, перешкодою для поїздки до моря і походів на пляж - по крайней мере, вони не послужать поглиблення проблеми. Інша справа, що при надмірній виробленні гормонів щитовидної залози спека протипоказана. А ось при гіпотиреозі, тобто нестачі цих гормонів, перебування на сонці взагалі ніяк не відбивається на самопочутті.

Виняток становить печінку. Найважливіший орган, який відповідає за травлення, реагує на високу температуру і перегрів пригніченим станом і зниженим виробленням життєво важливих гормонів - в першу чергу пептидів. Це одне з пояснень, чому в спеку знижується апетит. Особливо несприятливий перегрів печінки для дітей - адже цей орган, крім іншого, виробляє соматомедин С, або, як його ще називають, інсуліноподібний фактор росту - 1 (ІФР-1), який надає безпосередній вплив на гіпофіз і гіпоталамус. Як захистити свою печінку? Якщо ситуація не вимагає лікарського втручання, постарайтеся вживати більше молодого часнику і свіжих цитрусових, особливо грейпфрутів. І те, і інше активізує вироблення гормонів і діяльність жовчних проток, запобігає застою. Для того щоб заспокоїти печінку, підходить і спеціальний охолоджуючий компрес: кілька крапель ефірного масла грейпфрута нанести на змочену прохолодною водою тканину і покласти на 10-15 хвилин на область печінки.

ЗОНА РИЗИКУ: НОСОГЛОТКА

«Не їж морозиво, не пий холодного, а то застудишся!» - Хто не пам'ятає подібних маминих повчань! Мама, як і багато в чому іншому, мала рацію: лікарі з повною підставою відносять простудні хвороби, а також ангіну (яка, нагадаємо, є гострим інфекційним захворюванням) до літніх сезонних захворювань.

Ослаблений місцевий імунітет, що є основною передумовою до виникнення захворювання, посилюється температурними перепадами, яким ми піддаємо організм влітку, зловживаючи крижаними напоями та десертами і переходячи по кілька разів на дню з 30-градусної спеки в 18-градусну прохолоду офісу, магазину або салону автомобіля.

Головна рекомендація на літо - постарайтеся менше користуватися кондиціонером, не зловживайте ним в машинах, а в приміщеннях, де проводите багато часу, вибирайте місця подалі від холодних повітряних потоків. Якщо ж це неможливо, враховуйте досвід жителів Таїланду: тут прийнято, вирушаючи, наприклад, в кіно, брати з собою шарф і куртку, оскільки в залі буде на 20 градусів холодніше, ніж на вулиці.

ЗОНА РИЗИКУ: НИРКИ

Один з найбільш інтенсивно «працюють» влітку органів - це нирки. Вся справа в круговороті вологи в організмі. Наша периферична нервова система влаштована індивідуально: у одних волога випаровується з поверхні шкіри з рекордною швидкістю, інші потіють менше, але в цілому все люди втрачають влітку незрівнянно більше рідини, ніж в інші пори року. Зневоднення організму в надмірному, критичному варіанті може спровокувати порушення в діяльності надниркових залоз і тим самим посилити вироблення гормонів стресу.

Підвищена втрата мінеральних речовин і мікроелементів, викликана потовиділенням (від якого не рятують антиперспіранти та дезодоранти, так як випаровування вологи відбувається з усією поверхні шкіри), може і повинна бути компенсована, інакше це може привести до проблем з кістками, кров'ю і навіть порушеннями в психоемоційної сфері (в крайній формі - депресії). Краще рішення проблеми - звичайна столова мінеральна вода з ложкою меду або відвари з сухофруктів. Природні солоні мінеральні води слід вживати з обережністю, так як вони не просто заповнюють водний баланс, а й сприяють утриманню вологи в організмі, що ускладнює роботу сечовивідної системи і провокує набряки.

ЗОНА РИЗИКУ: НЕРВОВА СИСТЕМА

До понять «весняна» і «осіння» депресія ми вже звикли. Але влітку при великій кількості сонця, квітів і зелені сама думка про пригніченому емоційному стані здається дивною. І тим не менше річна депресія теж існує. Її глибинні причини - також у втраті необхідних мікроелементів, неминучих при підвищеному потовиділенні, в першу чергу - магнію, який відповідає за нормальне функціонування нервової системи. Якщо ви відчуваєте, що настрій нестабільно, що ви швидко втомлюєтеся і хронічно не висипаєтеся, намагайтеся збагатити організм магнієм. Його рівень у крові при певних умовах має тенденцію знижуватися. При сильних стресах або при нервовому збудженні він як би «випаровується» з організму. Тому потрібно активно вводити в свій раціон продукти, що містять магній: житній хліб, гречку, висівки, овес, какао і шпинат.

Але рекордсменом вважається волоський горіх, в корі, листках і плодах якого знаходиться найбільша кількість магнію. Для харчування нервових клітин потрібні також вітаміни групи B, які не синтезуються організмом самостійно. У профілактичних цілях можна вживати невелику кількість пивних дріжджів - найбагатшого джерела практично всієї групи В.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
7:30
Чому вранці часто болить спина
22:30
5 плюсів для здоров'я, котрі приносить людині сміх
19:30
Які хвороби загострюються восени
7:30
8 методів, які допоможуть зняти головний біль
1:20
Зміни у вашому організмі, через які треба бігти до лікаря
13:30
Номофобія - залежність від мобільного телефона
8:30
7 продуктів, які здатні побороти застуду
17:30
Три хвороби, при яких допомагає зелений ячмінь
21:30
Три секрети, які зменшать біль голови
21:30
4 позитивні ефекти від лавандової олії
19:30
8 причин появи синців під очима
8:30
Симптоми, котрі вказують на панкреатит
0:20
Як зменшити ризик захворювання на деменцію
17:30
4 звички, котрі знищують наше серце
15:30
5 продуктів, які здатні вас вилікувати
8:30
Як зрозуміти, що у вас алергія на амброзію
23:30
Перші дії при тепловому ударі
Здоров'я в соцмережах: