Втрата ваги
Якщо ви втратили більше п'яти кілограм за короткий час, без дієт і спортивних вправ, то варто звернутися до лікаря. Це одна з ознак раку підшлункової залози, стравоходу і легенів. Люди, на жаль, легко ігнорують втрату ваги, списуючи все на зовнішні причини.
Проблеми з зубами
Зношена емаль часто стає ознакою кислотного рефлюксу, неприємною і складної хвороби. Кислоти з стравоходу розчиняють емаль на тильній стороні зубів - на відміну від солодких напоїв, які впливають на фронтальну сторону. Якщо ви помітили цю проблему, негайно зверніться до лікаря. Без лікування кислотний рефлюкс не тільки призводить до руйнування зубів, але і в рази збільшує ризик розвитку раку стравоходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ознак меланоми, про які варто знатиСвербіж і висип на шкірі
Хворобливі висипання на колінах, ліктях і шкірі голови виглядає точь-в-точь як екзема. Однак, це може бути куди більш серйозною проблемою. Целіакія, аутоімунне захворювання, викликає саме ці симптоми. Може бути, вам доведеться назавжди відмовитися від глютеновмісних продуктів.
Збої кишечника та сечостатевої системи
Занадто часті позиви до туалету можуть сигналізувати або про проблеми з сечовим міхуром, або про прогресуючий рак простати. Запор або пронос - ознаки захворювання товстої кишки. Звичайно, і те, і інше цілком може бути викликано зовнішніми причинами, однак, якщо нездужання розтягується більше, ніж на тиждень, похід до лікаря відкладати не варто.
Зміна почерку
Хвороба Паркінсона означає відмирання нервових клітин головного мозку. Найжахливіше, що ніяких різких змін хворий не помічає і не вдається до діагностики. Однак дослідження дозволили довести кореляцію плутаного почерку пацієнта і хвороби. Мозок припиняє виробляти допамін, хімічна речовина посилає сигнали, щоб кінцівки прийшли в рух. Це викликає ригідність м'язів рук, впливає на почерк. Іншими маркерами наступаючої хвороби є раптова втрата нюху і дуже інтенсивні сновидіння.
Раптовий гнів
Більше половини пацієнтів, які страждають важкою формою депресії, схильні до нападів раптового гніву. Таку проблему не вилікувати одними ліками: знадобиться робота з когнітивним психологом. Якщо ви помітили, що протягом двох тижнів поспіль зриваєтеся через дрібниці, то варто звернутися за консультацією. Запущена депресія цілком може перерости в обсесивно-компульсивний розлад.