Цей симптом знайомий майже кожній людині. Бурчання в животі може виникати в будь-якому віці і в будь-який час доби.
1. Гурчання в животі найчастіше з'являється при відчутті голоду. Якщо у вас немає звички снідати, навіть склянка кави з цукром не убезпечить вас від бурчання в животі. Бурчання в животі видається не стільки через кишечника, скільки зі шлунка. Побачивши або подумавши про смачну їжу, в шлунково-кишковому тракті починає виділятися шлунковий сік для перетравлення продуктів.
2. Друга причина бурчання в животі - зайве вживання їжі, особливо після тривалого голоду (більш 4-х годин). Важка їжа формує грудку в шлунку, а його пересування і переварювання супроводжується бурчанням.
3. Третя причина бурчання в животі - хвилювання. Після того, як ви заспокоїте нервову систему, бурчання припинитися.
4. Четвертою причиною бурчання в животі - може стати певна їжа і напої, наприклад, сильногазована вода, алкоголь і т. д.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неприємний запах з рота: 4 способи його побороти5. П'ята причина бурчання в животі - поза. У стоячому і сидячому положенні бурчання вас не потурбує, а ось в лежачі пози сприяє тому "звучанню" з живота.
6. Ще однією причиною бурчання в животі можуть бути паразити.
Спровокувати бурчання в животі може
дисбактеріоз. Крім звук зі шлунка, дисбактеріоз супроводжується дискомфортом, здуттям, больовими відчуттями, порушення стільця.
· Прийом
антибіотиків також провокує бурчання в животі. Через те, що корисні мікроорганізми в кишечнику гинуть, порушується нормальна мікрофлора.
· Гурчання в животі після
прийому їжі, говорить про те, що система шлунково-кишкового тракту не працює належним чином. Якщо після обіду ви відчуваєте здуття живота, зверніться до гастроентеролога, це може бути ознакою гастриту.
·
Синдром роздратованого кишечника також може викликати бурчання в животі. Для нього ж характерно порушення стільця і неприємні відчуття в шлунку.
· Якщо бурчання в животі супроводжується
поносом, швидше за все у вас дисбактеріоз. Напевно ви неправильно харчуєтеся.