Безсумнівно, вплив соди на соляну кислоту шлунка нейтралізує її, проте внаслідок цього процесу відбувається неминучий поділ вуглекислоти, що призводить до подразнення слизової оболонки шлунка і активізує гормон, що підсилює секрецію шлункового соку. Цей процес модифікує моторику і життєдіяльність кишкового тракту.
Широко поширеним методом лікування вірусних інфекцій є полоскання горла з застосуванням соди, як протиінфекційного засобу. Це дуже легкий спосіб лікування: половину чайної ложки соди слід розчинити в склянці простої теплої води і полоскати горло через кожні чотири години. Паралельно з цим нерідко застосовують інші лікарські засоби, щоб швидше позбутися від інфекційного захворювання. При цьому харчова сода прекрасно нейтралізує кислоту, яка утворюється в горлі внаслідок застуди, і сприяє одужанню.
З цієї ж причини фахівці рекомендують використовувати харчову соду для лікування гнійного нежитю, різних стоматитів, бронхітів, небезпечних кон’юнктивітів.
Крім цього, необхідно відзначити, що даний засіб нерідко використовується при профілактиці та лікуванні раку, алкоголізму, відвиканні від куріння, лікуванні токсикоманії та наркоманії, а також для виведення з організму найнебезпечнішої ртуті, свинцю, вісмуту та інших важких металів, типових радіоактивних ізотопів, розчиненні різних шкідливих відкладень в суглобах, а також каменів в нирках і печінці, жовчному міхурі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жировики на обличчі: як їх позбутися в домашніх умовахХарчову соду найчастіше використовують для обробки невеликих опіків. При опіку гарячою сковорідкою необхідно покласти на обпечене місце будь-яке чисте ганчір’я або марлю, змочену в содовому розчині. Повторюючи таку процедуру кілька разів до повного зникнення печіння, можна уникнути появи великих пухирів.
Для того, щоб в короткий термін зняти болі при сонячних опіках, необхідно змочити марлю або складений у кілька шарів бинт в чудодійний содовий розчин. Для приготування такого розчину буде потрібно 4 столових ложки соди і повна чашка холодної води. Змочений в розчині тампон необхідно прикласти до ураженої ділянки. Для полегшення болю при сильних сонячних опіках або ж при вітрянці, коли хворого мучить сильний свербіж, рекомендується прийняти ванну з ледь теплою водою, куди додають цілу пачку харчової соди.
Щоб оперативно зняти біль від порізів бритвою, потрібно прикласти до ураженої ділянки шкіри тампон з шматочком вати, добре змочений в содовому розчині (1 столова ложка соди на 1 чашку води).