1. Виробіть сонний режим.
Організм швидко "звикне" до такого розпорядку і вже сам готуватиме себе до відпочинку. Розпорядок дня треба збудувати так, щоб робота і домашні справи завершувалися не зовсім пізно, а те, що не виконано сьогодні, було цілком реально завершити наступного дня.
2. Правильне харчування для сну.
Не бажано споживати жирні, калорійні продукти. Можна випити трав'яний чай, з'їсти овочі або фрукти, але що б це не було, їжа має бути як мінімум за годину - дві до сну. Робота органів травлення людини сповільнюється вночі і пізня їжа може не лише заважати заснути, але і привести до різних захворювань.
3. Налаштовуйтесь психологічно.
Якщо людина, після того, як відправиться в ліжко почне міркувати, мислити і будувати плани, то швидше за все, ніякого відпочинку вона не отримає. Потрібно постаратися розслабитися і не думати ні про що. Адже для роздумів є цілий день, і важливо не доводити мозок до виснаження.
4. Комфорт.
Сон має бути комфортним, а щоб добитися цього, потрібне зручне ліжко. Існує безліч необхідної для цього продукції: ортопедичні матраци, подушки, постільна білизна і самі меблі. Одяг для сну також має бути зручним і комфортним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як включити Омега-3 кислоти у свій раціон без шкоди5. Гаряча ванна.
Якщо є така можливість, добре перед сном прийняти ванну. Це допоможе розслабитися і фізично, і психологічно. Вода не має бути ні холодною ні гарячою, можливе додавання трав і солей, що також посприяє розслабленню.
6. Активність.
Необхідно витрачати енергію, займатися спортом, здійснювати піші прогулянки, а також уникати тривалого денного сну. Обмежитися можна 20-30 хвилинами, а поспати декілька годин можна вночі. Так влаштований організм людини, і з цим не посперечаєшся.