Печія розвивається після великого застілля, іноді її можуть викликати певні напої чи страви. Як її позбутися і які ліки підібрати? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Існує кілька груп засобів від печії, одна з найпопулярніших і найбільш безпечних – антациди, це препарати алюмінію, магнію, а також харчова сода, оскільки ці речовини нейтралізують кислоту.
Прийом антацидів тому вважається більш доцільним, вони повільніше нейтралізують кислоту, ніж сода. Дія всіх антацидів практично однакова, вони відрізняються лише ціною, назвою, виробником. Оскільки препарати алюмінію сприяють розвитку запорів, а препарати магнію – проносів, краще приймати гідроокис алюмінію та магнію, тоді побічні ефекти як би нейтралізуються, проте, це дуже індивідуально і не виключено появи проносу або запору при їх прийомі.
Гідроокис алюмінію та магнію Ці таблетки від печії знижують підвищену кислотність в шлунку до фізіологічного рівня, а також зменшують диспепсичні розлади, викликані надлишком соляної кислоти в шлунковому соку. Проміжок між прийомом цих препаратів та інших лікарських засобів не менше 2 годин.
Антациди протипоказані дітям до 6 років, після 6 років – застосування з обережністю.
Аналоги: Алмагель (ціна 120-140 грн), Гастал (150-300 грн), Маалокс (200-260 грн), Гастрацид (60 – 120грн)
Алюмінію фосфат Фосфалюгель (240-340 грн) Це гель для прийому всередину. Препарат Фосфалюгель можна використовувати як в розведеному вигляді в 0,5 склянки води, так і в чистому вигляді. Іноді можливий розвиток запору, при цьому слід збільшити кількість споживаної рідини в день.
Кальцію та магнію карбонат Ренні (120-300 грн) Жувальні таблетки. Протипоказані дітям до 12 років, ці жувальні таблетки від печії при вагітності вважаються безпечними в рекомендованих дозах. При одночасному прийомі всіх антацидів, Ренні в тому числі, з антибіотиками – фтрохинолонами, тетрацикліном, препаратами заліза, серцевими глікозидами та ін. знижується абсорбція цих лікарських засобів.