На ринках та супермаркетах вже чимало кавунів. Вони приваблюють давно забутим смаком і багато родин вже спробувало цю ягоду. Чому для кавунів ще не настав час? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
В ранніх кавунах багато нітратів
Головна складова кавуна - це вода (від 85 до 90%), тому продукт втамовує спрагу, справляючись з роллю прохолодного напою. Ще одне багатство кавуна - це магній. У 100 грамах міститься близько 60% добової норми цього мікроелемента. Саме тому кавун допомагає впоратися з втомою, поганим настроєм і депресією.
Також цей продукт є одним з лідерів за вмістом лікопіну - сильний антиоксидант.
Як правило, кавуни починають достигати в середині-кінці серпня, але напевно ви вже бачили продукт на полицях супермаркетів та базарів.
Чи варто його купувати?
Дієтологи та лікарі попереджають, що для кавунів ще не час. Нітратометр зашкалює. Було вже кілька отруєнь серед пацієнтів. Тому поки краще вживати інші фрукти / ягоди. Час кавуна - середина серпня.
При попаданні нітритів в організм, відбувається їх взаємодія з гемоглобіном. В результаті утворюється так званий метгемоглобін, який не здатний переносити в клітини О2. Порушується клітинне дихання, виникає тканинна гіпоксія, підвищується рівень молочної кислоти, знижується кількість білка в крові. Нітрати, потрапляючи в організм, підвищують витрата вітамінів. А при тривалому / постійного надходження в організм можуть розвиватися проблеми з функцією щитовидної залозою, оскільки нітрати знижують вміст йоду і кремнію в крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою