Підшлункова залоза є одиничним органом, тому проблеми, що виникають в її тканинах, відображаються на стані всього організму. Основною ознакою захворювання цього органу є больовий синдром. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Звертайте увагу на симптоми
Больовий синдром Гостра форма панкреатиту проявляється неясно вираженим, тупим і тягнучим болем. Больові напади можуть досягати гострих і ріжучих проявів. Це супроводжується набряком органу і залученням в патологічний процес листків очеревини. Яскравою ознакою гострої форми перитоніту є сильна біль при відриві руки при пальпації.
Диспепсичні прояви Так як функції підшлункової залози впливають на процеси травлення, порушення їх дії виражаються в певних проявах диспепсичного характеру. Це проявляється як: нудота, втрата апетиту, порушення формування стільця.
Нудота, блювання Неприємне почуття тошноти з’являється як попередник блювоти. Це пов’язано з негативним впливом на блукаючий нерв, який є іннерватором підшлункової залози. Для цього захворювання характерна блювота центрального характеру, що не приносить полегшення.
Зневоднення Втрата рідини організмом виражається в декількох варіантах зневоднення, кожна ступінь має свої відмінності і симптоми.
Порушення формування калу У цей час у хворого можуть спостерігатися запори, що змінюються проносами. Поява метеоризму і печії, гикавка. Це пояснюється непотраплянням необхідних ферментів і жовчних кислот в кишечник. Відсутність речовин, що сприяють просуванню калу в товстому кишечнику, провокує утворення запору, який потім змінюється нестримним проносом.
Дерматологічні прояви Ознаки панкреатиту на шкірних покривах виражаються в повсюдній блідості, жовтизни склер і шкіри, так як відбувається здавлення протоків, за якими повинна надходити жовч, із-за запалення тіла підшлункової залози. На тлі розвитку патології проявляються синюшність носогубного трикутника, кінчиків пальців рук і очних повік. Це є симптомом здавлення протоків підшлункової залози. Подібні шкірні прояви можуть утворитися на поверхні живота, з боків тіла, в області пупка.
Специфічні симптоми Це ряд тестів, які виконує лікар при огляді пацієнта. Результати їх проведення підказують лікаря достовірність його припущень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен