· Спровокувати бурчання в животі може дисбактеріоз. Крім звуку зі шлунка, дисбактеріоз супроводжується дискомфортом, здуттям, больовими відчуттями, порушенням стільця.
· Прийом антибіотиків також провокує бурчання в животі. Через те, що корисні мікроорганізми в кишечнику гинуть, порушується нормальна мікрофлора.
· Бурчання в животі після прийому їжі, говорить про те, що система шлунково-кишкового тракту не працює належним чином. Якщо після обіду ви відчуваєте здуття живота, зверніться до гастроентеролога, це може бути ознакою гастриту.
· Синдром роздратованого кишечника також може викликати бурчання в животі. Для нього ж характерно порушення стільця і неприємні відчуття в шлунку.
· Якщо бурчання в животі супроводжується поносом, швидше за все у вас дисбактеріоз. Напевно ви неправильно харчуєтеся. Також такий «дует» може говорити про інфекцію в кишечнику, це відбувається в результаті вживання прострочених і неякісних продуктів. Якщо бурчання і діарея спостерігаються кілька днів, і ліки не допомагають, краще за все терміново йти до гастроентеролога. Ще одна причина - непереносимість лактози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солодощі і діабет: чи можна захворіти через надмірне вживання цукру· Бурчання в животі, яке супроводжується газами в кишечнику, говорить про метеоризм. Відмовтеся від кислих страв, жирних, з добавками. Швидше за все, вас шлунок не справляється з навантаженням.
· Ще одна причина, що провокує бурчання в животі - заковтування їжі великими шматками і погане пережовування.
· Якщо живіт бурчить вночі, швидше за все ви голодні. Перед сном можна випити кефір, з'їсти 30 грам сухофруктів, 1 фрукт, 1 овоч або невелику порцію овочевого салату. Якщо ви лягаєте на лівий бік, і чуєте неприємні звуки, це, швидше за все, гастрит. Іноді бурчання локалізується в правому боці. Якщо симптом поєднується з кислуватою відрижкою, це говорить на користь холециститу або панкреатиту.