1. Взувайтеся зручно. По-перше, вибирайте моделі по сезону. По-друге, ступня повинна в взутті розташовуватися вільно. Оптимальна висота каблука - близько 4 см.
2. Плавати! При цьому вени не відчувають ніякого тиску, вони знаходяться як би в невагомості. Доступний і не менш ефективний спосіб профілактики - це ходьба пішки. Навіть 15 хвилин в день дадуть хороший результат.
3. Постійно стежте за вагою. Надлишкова маса провокує подальший розвиток варикозу і серйозно заважає лікуванню.
4. Уникайте застою. Чим довше ви перебуваєте в одній позі, тим більше рідини накопичується в ногах. Покладіть під ноги валик (краще дерев'яний) і катайте його протягом дня. При цьому не закидайте ногу на ногу - це порушує кровообіг.
5. Пийте 2 л води в день. Якщо організм не отримує достатньої кількості рідини, відбувається зневоднення, в'язкість крові підвищується, а навантаження на вени і судини зростає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає варикоз і як його лікувати 6. Слідкуйте за харчуванням. Включіть в раціон овочі та трави, які надають сечогінний ефект (наприклад, петрушку), а також фрукти, багаті вітаміном С, який підвищує тонус судин, - ківі і полуницю.
7. Не носіть тягарів! Інакше підвищується внутрішньочеревний тиск, що створює додаткове навантаження на вени ніг. Саме тому ризик розвитку варикозу підвищується під час вагітності і у молодих мам, які вимушені довго носити малюка на руках.
8. Відмовтеся від гарячої ванни. Підвищення температури розширює вени і призводить до затримки рідини в них. В кінці кожного купання обполіскуйте ноги холодною водою - особливо корисний прохолодний душ з масажними насадками.
9. Відпочинок за правилами. Флебологи радять навіть на ніч класти під ноги невелику подушку або валик - перевірте, як це полегшує біль.
10. Процедури - небезпечні! Баночний і жорсткі види масажу, термообгортання, а також відвідування сауни поглиблюють проблеми з венами.