Тяга до водиНезрозуміла спрага протягом тривалого періоду (або часто повторюється) може свідчити про розвиток цукрового діабету. Це одна з ранніх ознак захворювання, на яку багато, як правило, не звертають уваги.
Якщо напади спраги вас турбують на тлі прискореного сечовипускання, то це повинно стати приводом для звернення до лікаря. Перевірте свій рівень цукру, адже чим раніше ви зможете виявити захворювання, і вжиєте всіх необхідних заходів, тим краще.
Спрага при цукровому діабеті виникає через проникнення цукру в сечу. Коли рівень цукру в крові стабільно високий, то організму потрібно від нього якось позбуватися, і цукру починає проникати в сечу. Але в сечу він проникає не в чистому вигляді. Кожна молекула цукру пов'язані з декількома молекулами води, і тому, коли організм втрачає цукор, то разом з ним втрачається і вода. У людини розвивається прискорене сечовипускання, і на цьому тлі розвивається спрага.
Тяга до соліЯк правило, ми не відчуваємо великої тяги до кухонної солі, оскільки ми її досить часто вживаємо в їжу. Крім того, багато солі міститься в напівфабрикатах, консервованих продуктах і той готової їжі. Брак солі і електролітів можуть відчувати спортсмени після виснажливих тренувань, коли з потом виходить велика кількість мінеральних речовин.
Якщо ви відчуваєте сильну тягу до солі, то це може бути одним із симптомів недостатності кори надниркових залоз (хвороба Аддісона).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жити без ліків: 10 правил, які допоможуть вам зекономити на таблеткахГормони надниркових залоз виконують важливу роль у підтримці здоров'я. Наприклад, гормон кортизол допомагає організму пережити стрес. Крім того, гормони надниркових залоз беруть участь в нормалізації кров'яного тиску. При хворобі Аддісона артеріальний тиск може різко знизитися, і хворому може знадобитися невідкладна допомога.
Тяга до льодуЦе досить рідкісне явище. У людини може бути тяга до льоду і інших речей, які не мають поживної цінності, наприклад, паперу або глини. Пояснити цей феномен лікарі поки не можуть. Ймовірно, це пов'язано з нестачею заліза в організмі. Деякі вчені вважають, що бажання розгризти лід і інші тверді предмети пов'язано зі слабким кровообігом в мозку, яке спостерігається при дефіциті заліза. За допомогою посиленої роботи щелепами кровотік посилюється.
Дефіцит заліза призводить до розвитку залізодефіцитної анемії. Часто цей стан зустрічається у жінок під час вагітності.