Вірус вітрянки вражає клітини епітелію шкіри, і на ній спочатку утворюються червоні цятки. Через кілька годин цятки перетворюються в пухирці, наповнені прозорою рідиною, а вже через день вміст бульбашки каламутніє, поверхня її зморщується і поступово покривається скоринкою, засихає.
Кожен день протягом перших 2-5 днів з'являються нові цятки / бульбашки. Через тиждень вони засихають, кірочки відпадають, не залишаючи слідів.
Крім цього, при вітрянці погіршується і загальний стан: з'являється слабкість і головний біль, апетит знижується, а температура підвищується. Важливо знати, що хворого на вітрянку вважають заразним за добу до появи перших бульбашок і протягом п'яти днів після останньої. Діти зазвичай переносять вітрянку легко, труднощі може бути тільки в тому, що бульбашки на тілі сверблять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що потрібно робити при перших симптомах грипуЩоб зменшити свербіж, їх змазують спиртовим розчином календули або зеленкою. Перший не перетворює дитини в далматинця, але допомагає далеко не всім, та й застосування спирту в лікуванні дитини (навіть зовнішньо) викликає у лікарів суперечки. Зеленка ж, хоч і залишає сліди, зате допомагає припинити свербіж досить швидко. Ванну при вітрянці краще не приймати. Також важливо стригти дитині нігті, щоб він не розчісувала бульбашки. Це рятує від бактеріального інфікування, а заодно і шрамів, які після розчісування можуть залишитися на все життя. Якщо температура при вітрянці підвищується до 38,5 ° С і вище, її треба знижувати звичними для людини засобами, але не аспірином (ацетилсаліциловою кислотою) через велику ймовірність ускладнень з боку печінки.