Міф 1: Якщо герпес присутній в організмі, то хворий обов'язково про це дізнається. Насправді багато людей інфіковані цим вірусом і навіть про це не підозрюють. Так як він ховається глибоко всередині піхви і його симптоми настільки незначні що людина їх не помічає. Тому необхідно з регулярною частотою здавати аналізи і відвідувати гінеколога.
Міф 2: При використанні презерватива, герпес не страшний. Даний засіб контрацепції знижує ризик зараження герпесом, але не настільки ефективно як проти інших бактерій. Наприклад, у тих, хто користується презервативом, ризик заразиться цим захворювання знижується на 30-40%, але не дає 100% захисту.
Міф 3: Хто інфікований герпесом, той заразний. У цьому випадку немає жорстких правил. Людина може заразиться герпесом і від того, у кого є явні осередки хвороби і від того, у кого немає ніяких видимих симптомів.
Міф 4: В разі якщо у партнера герпес, а другий здоровий це може свідчити про зраду. Така думка дуже поширена, але вона помилкова, так як вірус може довгий час дрімати в організмі. Тому, коли відбулося інфікування, люди могли бути ще не знайомі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітрянка чи роздратування: як розрізнити захворюванняМіф 5: Якщо в організмі присутній вірус герпесу, то людина не може мати дітей. Це міф, адже вірус герпесу ніяк не впливає на можливість жінки завагітніти. Навіть якщо вірус герпесу був присутній в організмі не момент зачаття, то ймовірність того, що він передасться дитині, дуже низька.
Міф 6: Якщо герпес присутній на губах, то він повинен бути і на геніталіях. Насправді якщо "застуда" вразила якусь частину тіла, в нашому випадку губи, то не факт що він проявиться на статевих органах.
Міф 7: Герпесом заражаються тільки ті, хто захоплюється безладними зв'язками. Кожна людина, що займається сексом, ризикує підчепити будь-яку інфекцію і в тому числі герпес.