Хронічний брак сну здатен спричинити руйнування кісткової тканини людини, принаймні у віддаленій перспективі. Це явище, яке діє за принципом накопичення, і його наслідки дадуть про себе знати у майбутньому. Результат – розвиток остеопорозу у людини. Вчені встановили, що усього лише трьох тижнів регулярного порушення сну (мається на увазі пізнє засинання при ранньому пробудженні) є достатньо, щоб можна було говорити про незворотні зміни в кістковому балансі людського організму. Це призводить до частих переламів кінцівок та остеопорозу.
Під час дослідження лікарями вивчалася різновікова група учасників чоловічої статі. Впродовж трьох тижнів вони лягали спати на 4 години пізніше, ніж учора, і це повторювалося щодня. Після завершення експерименту чоловікам зробили аналіз крові, результати якого стали приголомшливими: у крові значно у гіршу сторону змінилися кісткові маркери. Особливо сильно зміни торкнулися молодих учасників дослідження.
На основі результатів дослідження вчені зробили висновок, що недосипання призводить до виснаження, руйнування кісткової тканини, схуднення, крихкості кісток та хвороб суглобів. Найбільш небезпечно недосипати молодим людям, які, на жаль, найчастіше це й роблять. Пояснюється це тим, що в юному віці формування кісткової системи ще до кінця не завершено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Ожиріння прогресує в Україні