Прокидаєтесь, а рука заніміла, у пальцях відчутне неприємне поколювання, неприємні відчуття довго не минають або ж узагалі тримаються увесь день? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Проблеми чутливості рук, які виявляються відчуттями оніміння, поколювання, «повзання мурашок», називається парестезією. Вона буває симптомом різних захворювань, в тому числі - серцево-судинних, тому не варто махати на себе рукою, вважаючи, що "все мине й так".
Кінцівки можуть німіти при атеросклерозі, цукровому діабеті, артриті, запаленнях в судинах і нервах, а також після переломів та інших травм.
Однак, іноді відчуття оніміння в руках пов'язано з звичками людини. Наприклад, з «пристрастю» до великих подушок, на яких приходиться вигинати шию, порушуючи кровопостачання нервів. Варто замінити високу подушку зручнішою - ортопедичною - і, цілком можливо, руки самі собою перестануть німіти ночами.
Окрім того, справа може бути у сні: не рекомендується спати з руками, закинутими догори, через що в них гірше циркулює кров. Спробуйте змінити позу, опустивши руки нижче серця, і відчуття оніміння зникне.
Але найчастіше причиною оніміння верхніх кінцівок є шийний остеохондроз, при якому стискаються нерви, що іннервують руки, а також кровоносні судини, що забезпечують їх харчування. Тим, у кого німіють руки, треба пройти обстеження і з'ясувати, чи немає у них міжхребцевої грижі, дегенерації міжхребцевих дисків і суглобів, розростання зв'язок і м'язових спазмів, характерних для шийного остеохондрозу. Крім оніміння, при шийному остеохондрозі в руках з'являються болі і слабкість.
Якщо відчуття оніміння в одній або обох руках, скутість рухів і слабкість в м'язах з'являються до кінця робочого дня, швидше за все у вас розвивається так званий тунельний синдром. Ризик розвитку тунельного синдрому особливо високий у тих, хто проводить за комп'ютером більше 3-4 годин в день, інтенсивно друкуючи або рухаючи мишку.