Переконливі причини забути про телефон та планшет перед засинанням. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Хто з нас не любить переглядати новинну стрічку у Facebook або "лайкати" записи друзів у Інстаграмі? Однак, лікарі недарма вперто наголошують, що перед сном усі гаджети повинні бути вимкнуті - і зараз ми розберемося чому ж.
Зайва вага Люди, які звикли засинати після півночі, споживають більше калорій. Зокрема, це пов'язано зі звичкою вечеряти після 8 вечора. Але не тільки в цьому справа. Недосипання провокує тягу до простих вуглеводів, за допомогою яких ми намагаємося заповнити енергію, а це призводить до утворення жирових відкладень. Дослідження, проведені за участю 10 тисяч осіб у віці від 32 до 49 років, показали, що люди, які сплять менше 7 годин на добу, більше схильні до ожиріння.
Погіршення якості сну Якщо ви засинаєте перед включеним комп'ютером або зі смартфоном в руках, то велика ймовірність того, що через світло, яке вони випромінюють, ваш сон не буде міцним і глибоким. А фази глибокого сну потрібні організму, щоб провести «ремонт» і відновитися.
Труднощі з фертильністю Світло в нічний час пригнічує вироблення гормону мелатоніну, який захищає яйцеклітини від окисного стресу. Саме тому нещодавно журнал Fertility and Sterility написав, що вплив світла в нічний час може позначитися на фертильності жінок, тобто на здатності зачати дитину.
Проблеми в навчанні У підлітків, які пізно лягають спати (після 23:30), знижується успішність. Крім того, вони виявляються більш сприйнятливими до емоційних проблем.
Стрес і депресія Тривала дія світла може привести до депресивного стану і активізувати вироблення гормону стресу кортизолу - клітини сітківки очей активуються світлом. Постарайтеся виключити гаджети хоча б за одну-дві години до сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі