Іноді
істерія маскується під деякими загадковими хворобами, що не піддаються традиційному лікуванню. Серед подібних реакцій слід зазначити гальмування активності і страхи, які пов'язані з істерією: страх виступати перед публікою, хронічна неуспішність, ненависть до деяких продуктів, невдачі в особистому житті.
Ознаки істерії:– демонстративні емоційні реакції (сміх, крики, сльози); паралічі;
– головні болі;
– спазми;
– напади;
– запаморочення свідомості;
– судоми;
– втрата чутливості;
– сліпота;
– глухота.
Лікування істеріїХворі на істерію потребують звернення до лікаря-психіатра, адже кожен окремий випадок істерії вимагає ретельного диференційно-діагностичного аналізу.
Щоб не турбувати хворого, його рідні мають до нього спокійно ставитися, без занепокоєння і зайвої тривоги. Але не треба заперечувати хворобу, це може погіршити стан хворого. Як правило, для лікування істерії використовують комплексну терапію з методами впливу на наявні рівні соматичної і вегетативної іннервації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як познайомитись в інтернеті?Призначають у такому разі загальнозміцнювальні і психотропні препарати. Дуже важливе значення має вплив на психоемоційний фон хворого: раціональна психотерапія (психотерапія за допомогою переконання), аутогенне тренування, вплив на людину методом навіювання в стані гіпнозу. Потрібно знайти причину хвороби, яка травмує психіку хворого, намагатися усунути її або знизити її значимість. Істерію також можна лікувати амбулаторним способом. Якщо захворювання має важку форму необхідне направлення на стаціонарне лікування.