Геморой - наша розплата за прямоходіння. Вплив сили тяжіння утруднює відтік крові з нижньої частини тіла. Проявляється це захворювання, на жаль, в активному віці - після 30 років.
Лікування геморою
Існуюють такі фактори ризику:
Спадковість. Вроджені особливості будови. Описані випадки важкого геморою вже в 15 років.
Зовнішні фактори. До них належить: підйом вантажів, тривале перебування на ногах або сидячий спосіб життя, деякі види спорту, зловживання алкоголем і гострою їжею, часті клізми.
Внутрішні чинники. Хронічні закрепи, проноси (рідше), вагітність, застій крові у венах (захворювання серця, цироз печінки); пухлини кишечника, ожиріння.
Для лікування геморою, в залежності від стадії хвороби, технічних можливостей і лікарської тактики, застосовуються ті чи інші лікарські препарати.
На ранніх етапах хронічного геморою проводять консервативне лікування. Його головна мета - зняти біль і запалення, нормалізувати кровообіг у прямій кишці, відрегулювати травлення. Консервативне лікування буває загальним: таблетки, що підвищують тонус вен, поліпшують кровообіг по дрібних судинах і гемороїдальних венах; і місцевим: ранозагоювальні, знеболювальні та мазі від свербежу, свічки, мікроклізми, ванночки і фізіотерапія.