У тютюновому димі і автомобільних вихлопах присутній чадний газ, який специфічно впливає на мікобактерії туберкульозу. Про це повідомили американські дослідники з Університету штату Алабама. Зокрема, вони виявили, що під впливом чадного газу мікобактерії туберкульозу втрачали рухливість, завдяки чому імунна система організму виявляла і знищувала їх ефективніше.
"Звичайно, за допомогою куріння від туберкульозу не захистишся, але отримані при дослідженні дані можуть допомогти в розробці нового покоління медикаментів, що містять аналоги чадного газу", - поділилися думкою автори роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи допомагають сигарети схуднути?Відзначимо, що австралійськими вченими з Університету Ла-Троб було зроблено відкриття про те, що природний механізм захисту тютюну може бути використаний для знищення в організмі людини ракових клітин. Виявилося, що рослина тютюну містить білок, здатний вражати хвороботворні клітини, залишаючи при цьому здорові клітини організму недоторканими.
У свою чергу експерименти на щурах, що проводилися дослідниками з Канади, продемонстрували, що випадки розвитку ракових захворювань у гризунів під впливом екстракту з тютюнової рослини скорочувалися на цілих 70%.