Нервова булімія загрожує людям, які надто переймаються масою свого тіла і думкою оточення. Мода і стереотипи, часом, диктують людям правила, яких вони апріорі не можуть дотримуватися.
Переважна більшість жінок, починаючи ще з підліткового віку, мріють про ідеальну фігуру, як у топ-моделей. Звідси і з'явилися два захворювання - анорексія і булімія.
Ці розлади психіки відрізняються один від одного тим, що при анорексії людина може взагалі нічого не їсти, худнути до мінімальних показників і при цьому вважати себе товстою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анорексія: як розпізнати хворобу?Булімія ж супроводжується вживанням великої кількості калорійної їжі, яка завершується тим, що людина намагається зробити все можливе, щоб вивести з кишечника все що потрапило в нього, наприклад, викликає блювоту або спеціально п'є проносні і робить клізми.
І в тому і в іншому випадку людина є хворою і їй потрібна медична допомога.
Як розпізнати булімію?Є цілий ряд симптомів, характерних для булімії. Медики перерахували їх:
- неконтрольований апетит;
- переїдання або навіть обжерливість за кожним прийомом їжі;
- напади мук сумління після трапези;
- зміни настрою, коли людина їсть - вона задоволена і радісна, а весь інший час виглядає пригніченою і дратівливою;
- депресивний розлад;
- відмова від роботи / навчання і спілкування з людьми;
- порушення менструального циклу;
- запори;
- шлункова кровотеча, яке може відкритися через часту блювоту;
- гормональні порушення, які можна помітити неозброєним оком - випадіння волосся, погіршується з кожним днем стан шкіри, розшарування нігтів та інше.
При появі подібних ознак, які можуть вказувати на булімію, слід звернутися до лікаря. Як правило, хвора булімією людина сама не може розпізнати і прийняти свою проблему, а тому медики наполягають на тому, щоб кожна людина була уважною до здоров'я своїх близьких.