Варто зазначити, що геморой можуть провокувати вагітність, пологи, незбалансоване харчування. Багато людей намагаються самостійно позбутись симптомів хвороби. Але не потрібно забувати, що
ліки при геморої може призначити тільки фахівець. Не варто займатись самолікуванням, адже це лише призведе до погіршення вашого стану.
Стадії розвитку захворюванняГеморой розвивається впродовж 4 стадій. На першій стадії у прямій кишці утворюються внутрішні вузли. Людина починає відчувати дискомфорт та свербіж.
Друга стадіє характеризується посиленням свербежу, він стає нестерпним. Виникає запалення та роздратування, яке викликає рідина в прямій кишці. Навіть на другій стадії розвитку хвороби можна помітити кров’яні виділення на білизні та випадіння гемороїдальних шишок назовні.
На третьому етапі хвороби симптоми стають ще нестерпнішими. Присідання та підняття важких предметів стає неможливим.
Четверта стадія хвороби найстрашніша, адже гемороїдальні вузли випадають з прямої кишки у великій кількості та постійно кровоточать. На щастя, лише незначний відсоток (близько 5%) людей запускають хворобу до цієї стадії. Здебільшого пацієнти звертаються за професійною допомогою на другій або третій стадіях.
Як правильно лікувати геморой?Найпростіше вилікувати геморой на першій та другій стадії. Пацієнту рекомендують змінити раціон харчування, вести активний спосіб життя, відмовитись від надто гострих страв та важких фізичних тренувань. Проблема в тому, що діагностувати хворобу на ранніх етапах вдається лише випадково.
Лікувати ранні стадії геморою можна і засобами народної медицини. Ще наші бабусі використовували свічки з листя алое, бульб сирої картоплі. Також зняти неприємні симптоми допоможуть цілющі відвари. Ідеально підійде насіння кропу або листя лопуха. Вам потрібно взяти всього столову ложку насіння на склянку окропу. Дайте відвару настоятись кілька годин.
Лікуватись народними методами потрібно дуже обережно і тільки після консультації з лікарем. На третій стадії проктолог може запропонувати медикаментозне лікування. Сучасна фармацевтична галузь пропонує багато ефективних засобів. Часто на третій стадії хвороби може знадобитись оперативне втручання. Лікар видалить гемороїдальні вузли хірургічно.
Профілактичні заходи від гемороюМи зібрали кілька порад, які допоможуть вберегтись від неприємної хвороби.
1. Харчуйтесь збалансовано. Правильне харчування допоможе налагодити роботу організму в цілому.
2. Займайтесь фізичними вправами. Рух – це життя. Не лінуйтесь займатись помірними фізичними навантаженнями.
3. Не піднімайте важкі предмети. Важливо не перестаратись з силовими вправами у спортзалі. Носити важкі сумки з ринку також не варто.
4. Дотримуйтесь правил гігієни. Лікарі рекомендують замість звичайного туалетного паперу використовувати інтимний душ. Для здоров’я це корисніше.
5. Уникайте стресу. Стресові фактори провокують різні хвороби, серед яких є й геморой.
Тепер ви знаєте, як вберегти себе від геморою.
Будьте здорові та ніколи не хворійте!