Це показало дослідження молекулярних шляхів кишкових запальних захворювань. З'ясувалося, що при стресі підвищується вироблення активаторів імунітету.
Експериментуючи з мишами, вчені, які вивчали вплив стресу не стан кишечника, виявили, що в клітинах слизової оболонки органу відчутно підвищується рівень антитіл. Подібне вироблення антитіл підсилює функції захисного бар'єру - організм стає стійким до дії запальних реакцій, пояснили фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спеціальний масаж від стресуЗа словами вчених, вони вперше отримали свідчення позитивного впливу стресу при запальних захворюваннях кишечника. Виявилося, що в умовах стресу імунні клітини з черевної порожнини - антитіла типу імуноглобуліну A (IgA) потрапляють до слизової оболонки кишечника. У кишечнику при цьому виникає свого роду захисна плівка, що вистилає поверхню органу зсередини, і посилюється імунітет. Однак, якщо транспортування антитіл до слизової кишечника порушується, захисна плівка не формується, а запальна реакція кишечника посилюється.
Дослідники вважають, що відкрита ними особливість пов'язана з якимось фундаментальним захисним механізмом кишечника.