Автори нової роботи спостерігали за 834 пацієнтами. Детальніше - читайте у матеріалі.
Лікування раку простати
Всупереч популярній медичній теорії про те, що тестостерон підвищує ризик розвитку ракових пухлин передміхурової залози, дослідники-онкологи з Каліфорнійського університету виступили з пропозицією використовувати гормональну терапію на основі тестостерону для боротьби з раком простати. Вчені констатують: тестостерон не лікує рак сам по собі, але уповільнює його поширення.
Автори нової роботи спостерігали за 834 пацієнтами, які проходили лікування раку простати і перенесли простатектомію (видалення простати), а також променеву терапію. 152 людини з їх числа отримали додаткову замісну терапію тестостероном. Через три роки з'ясувалося: застосування тестостерону виявилося дуже корисним, в 3 рази знизивши ймовірність рецидив хвороби. Зокрема, серед пацієнтів, які отримували тестостерон, рак діагностувалиу 5%. У групі не отримували тестостерону - у 15%.
Експеримент з отриманням тестостерону був не випадковим. Довгий час вважалося, що саме тестостерон "винен" в підвищеному ризику розвитку раку простати. Стандартом лікування цього захворювання є терапія, спрямована на зниження рівня тестостерону в організмі (за її розробку в 1966 році вчений Чарлз Гаґґінс був удостоєний Нобелівської премії).
Автори нового дослідження вказують на те, що лікування, спрямоване на зниження рівня тестостерону, сприяє розвитку метаболічних порушень, пов'язаних з ожирінням, підвищенням концентрації холестерину в крові, а також передчасної смерті пацієнтів від хвороб серця і судин. Їхня думка така: тестостерон при лікуванні раку простати може бути корисний, адже сприяє підтримці нормальної м'язової маси, статевої активності і показників холестерину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою