До такого висновку прийшли вчені з Університету Кардіффа. Мало хто всерйоз замислюються про те, як саме вони переставляють ноги при ходінні, і яке значення в їхньому житті відіграє хода.
Дослідники вирішили з'ясувати, чи викличе якусь зміну в фізичному і психічному здоров'ї людини зміна тієї самої ходи. Виявилося, що вона дійсно справляє надзвичайно потужний вплив.
Наприклад, зменшує ризик остеоартриту колін. Особливо важливо зберігати правильну ходу в середньому віці для того, щоб в літньому захистити себе від багатьох років невпинного болю і потреби в хірургічних операціях із заміни колінного суглоба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно доглядати за ліктями та колінамиІ для цього не потрібно прикладати занадто великих зусиль. Якщо людина постійно ходить, занадто широко розставляючи коліна в сторони, або навпаки, зближуючи їх занадто близько, то це чинить додатковий тиск на колінні суглоби. Їх як би виштовхують з їх натурального розташування при ходінні, і це триває роками. Подібного роду перевантаження не проходять безслідно. Згодом вони можуть викликати пошкодження на клітинному рівні.
Всім нам потрібно прагнути до такої ходи, при якій суглоби і хрящі, тобто прокладки між суглобами, будуть перебувати в правильному взаємодії один з одним. Дослідження також показало, що хода впливає і на настрій, збільшуючи або зменшуючи ризик депресії. Наприклад, цей психічний розлад частіше зустрічається у людей, які ходять з низькою швидкістю або роблять короткі кроки.