Хвороба супроводжується сильним болем, тому її жертвам дуже важливо уникати загострень.
Регулярно вимірюйте рівень сечової кислоти. Ці перевірки повинні проходити постійно, і дані вимірювання слід обговорювати з лікарем. Крім того, слід також тримати під контролем і інші хронічні розлади, якщо вони у вас є. До таких можуть ставитися діабет або гіпертонія. Все це теж впливає на загострення подагри.
Не забувайте приймати ліки. Пропуск виписаних вам ліків, що знижують рівень сечової кислоти, може призводити до загострень подагри. Обов'язково приймайте їх у суворій відповідності з тим графіком, який розроблений лікарем. Якщо ви помічаєте перші ознаки почервоніння або болю, терміново вживайте ліки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кісточка на нозі або подагра: як її вилікуватиПийте більше води. Ви зможете вимивати з організму надлишок сечової кислоти, якщо на день будете вживати 8-10 склянок води. Вона також допоможе знизити ризик утворення кристалів в суглобах, тим самим зменшуючи небезпеку хворобливих нападів подагри.
Правильний раціон. Вибирайте продукти, що дозволяють краще керувати вашим станом. Відмовтеся від сардин, макрелі і морепродуктів, через які рівень сечової кислоти підвищується. Попрощайтеся з вуглеводами, наприклад, хліба і борошняних виробів. Не вживайте штучні фруктові соки і солодкі напої, що містять високий рівень фруктози. Вибирайте їжу з низьким вмістом жиру, які вимивають сечову кислоту і зменшують рівень запалення суглобів.