Глава МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook розвінчала міф про те, що необхідно здавати аналізи на всі гормони одразу. Також вона поділилася порадами, що потрібно робити, щоб не виникало гормонального дисбалансу
Про гормональне здоров'я слід ретельно дбати, оскільки на роботу ендокринної системи впливають не тільки вік, генетика і хвороби, але і раціон, спосіб життя, ліки, які приймає людина.
Як відновити гормональний фон:Правильно харчуйтеся, будьте фізично активними. Не захоплюйтеся цукром і борошняними продуктами. Замініть їх кашами і цільнозерновим хлібом. Вони завадять розвитку діабету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати гормональний дисбаланс?Не варто постійно перекушувати в страху, що у вас різко впаде цукор (діабетиків це не стосується). Перерви між їжею в кілька годин допоможуть клітинам не втратити чутливість до інсуліну.
Денна норма йоду - до 150 мг. Намагайтеся її споживати, адже йод допомагає щитоподібній залозі виробляти тиреоїднігормони. Полюбіть йодовану сіль (її потрібно класти в холодні страви), рибу і морську капусту.
Слідкуйте за індексом і об'ємом талії. Про ці показники ви можете дізнатися у сімейного лікаря. Вага, співвідношення талії і стегон - індикатори ризику гормональних порушень і серцево-судинних хвороб.
Не пийте гормональні препарати (в тому числі контрацептиви) без припису лікаря.
Рухайтеся. Фізична активність відволікає, заспокоює, допомагає спалити калорії, знижує рівень цукру і вагу. Це захищає тіло від "зайвих" естрогенів, які можуть з'явитися разом з жиром.
Киньте палити. Жінкам варто мінімізувати споживання алкоголю. Він впливає на обмін естрогену, підвищуючи ризик розвитку гормонозалежних пухлин.
Не використовуйте пластик, який містить фталати. Йдеться про пластик третього, шостого і сьомого типів. Не грійте їжу в пластикових контейнерах. Фталати впливають на статеві гормони.