У підлітків і дорослих коклюш нерідко протікає в атипових формах і проявляється тривалим кашлем. Однак, можливий розвиток і типової форми кашлюку.
Типовий розвиток коклюшу характеризується циклічністю. Виділяють інкубаційний період тривалістю в середньому 7-8 днів, катаральний період (в середньому 7-10 днів), період спазматичного або судомного кашлю (в середньому до 6-8 тижнів) і період реконвалесценції, що займає іноді до 6 місяців.
Основним симптомом катарального періоду є сухий, нав'язливий кашель, що посилюється з кожним днем все сильніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кашель допоможе вилікувати молокоУ період спазматичного кашлю він набуває нападоподібний характер з рядом швидко наступних один за одним дихальних поштовхів, що змінюються свистячим вдихом. Кількість нападів кашлю протягом доби може коливатися від одиничних до 40-50 і більше. У період дозволу кашель втрачає свої типові характеристики, стає рідшим і легшим.
Лікування коклюшу у дорослихЛікування захворювання проводиться в умовах інфекційного стаціонару при важких формах захворювання і амбулаторно - при легких. У схему лікування, в більшості випадків, входять наступні пункти:
Антибактеріальна терапія - призначення антибіотиків (макроліди, напівсинтетичні пеніциліни, цефалоспорини 3 покоління).
Симптоматичні і патогенетичні засоби - жарознижувальні препарати, протикашльові препарати центральної дії.
Допоміжна терапія - щадна дієта, вітамінні комплекси і т.д.