Фіброміалгія - це поширене позасуглобне захворювання невідомої етіології, яке характеризується генералізованим болем (іноді важким), хворобливістю м'язів, місць прикріплення сухожиль до кісток, суміжних м'якотканинних структур, а також скутістю м'язів. Канадські вчені з Центру здоров'я Університету Макгілла виявили, що у пацієнтів з цією недугою симптоми загострення хворобливих станів виявилися безпосередньо пов'язані з кількісними змінами певних бактерій в складі кишечнику. Зокрема, фахівці змогли ідентифікувати у людей з фіброміалгію зміни в кількості близько 20 видів кишкових бактерій.
Симптоматично, що нерідко людям з цією недугою діагностують остеохондроз, від якого їх і починають лікувати - як уже неважко здогадатися, безуспішно. Коли вчені помітили у пацієнтів з фіброміалгією дисбаланс в кишковій мікрофлорі, вони перевірили, чи не пов'язаний він з такими факторами, як дієта, прийом лікарських препаратів, фізична активність, вік і інше. Виявилося, що не пов'язаний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Йогурт попередить рак кишечника у чоловіків"Серйозність симптомів у пацієнтів виявлялася в прямій залежності від збільшення присутності або більш вираженої відсутності певних бактерій", - сказав на цю тему співавтор роботи, доктор Амір Минербе.
Втім, сказати з повною упевненістю, що саме зміни в бактеріальному складі кишечника можуть бути причиною розвитку фиброміалгії, вчені зможуть тільки після наступного дослідження.