Американський геріатри і неврологи провели дослідження, яке допомогло виявити ще одну ранню ознаку, за якою можна розпізнати хворобу Альцгеймера. Результати дослідження опубліковані в журналі American Journal of Geriatric Psychiatry.
Фахівці запросили 220 осіб у віці від 63 до 89 років. У момент початку дослідження рівень їх розумових здібностей відповідав нормі, але у деяких в мозку знайшли скупчення білків, які в подальшому стають бляшками, тобто, ранні ознаки хвороби Альцгеймера, які ще не проявилися специфічними симптомами. Також учасників експерименту докладно опитали з приводу їх соціальної активності. Через три роки учасники дослідження знову пройшли ті ж тести.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пацієнтів з психозом діагностують хворобу АльцгеймераЯк з'ясувалося, люди, у яких починалися патологічні зміни в мозку, часто ставали менш товариськими - вони рідше спілкувалися з рідними і друзями, не виходили в світ. Через три у них було відзначено більш істотне згасання когнітивних здібностей ніж у тих, хто вів активне соціальне життя, навіть якщо вже починалися зміни в мозку.
При цьому вчені вважають, що може бути зв'язок між бажанням спілкуватися і згасанням когнітивних здібностей - як пряма, так і зворотна. Тобто, спілкування може допомогти сповільнити втрату пам'яті і навичок, а саме згасання когнітивних здібностей провокує замкнутість.