Нагадаємо, це хронічне неврологічне захворювання, яке призводить до поступового згасання рухової активності. У науковому експерименті взяли участь 46 осіб з цим діагнозом, повідомляє Parkinsonism and Related Disorders.
Протягом двох місяців два рази в день їм проводили м'яку стимуляцію вушного каналу за допомогою спеціальної портативної гарнітури. Після цього пацієнти заявили про помітному скороченні як моторних, так і не моторних ознак захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одна несподівана причина хвороби ПаркінсонаТак, підвищилася рухова активність, покращилися пам'ять, концентрація уваги і сон, піднявся настрій. Учасники також відзначили, що до кінця експерименту їм стало легше самостійно виконувати повсякденні дії. Терапевтичний ефект збережуться протягом п'яти тижнів після завершення наукового дослідження.
"Можливо, з деякими проявами хвороби Паркінсона можна краще справлятися, якщо традиційні лікарські методи лікування поєднуються з м'якою, неінвазивної стимуляцією органів рівноваги", - зробили висновок автори.
Важливо, що ця методика не має протипоказань і побічних ефектів. Деякі пацієнти відзначали, що відчувають приємні відчуття, і навіть порівнювали процедуру з масажем.
Але щоб зрозуміти, як саме стимуляція вушного нерва впливає на перебіг захворювання, будуть потрібні більш масштабні дослідження.
Інші наукові роботи показали, що м'яка стимуляція внутрішнього вуха також знижує неврологічні симптоми після інсультів та черепно-мозкових травм.