Найчастіше дискомфорт в дорозі відчувають діти, ніж дорослі. Це відбувається з тієї причини, що їх вестибулярний апарат ще розвивається. Остаточно він формується лише до 12 років. А дорослих може заколисувати через надлишок сенсорної інформації.
Так, заколисування виникає в результаті так званого сенсорного конфлікту. Інформацію про стан нашого тіла в просторі ми отримуємо з трьох джерел - зору, вестибулярного апарату і чутливих рецепторів у м'язах. При повороті голови в сторону потік інформації від трьох джерел узгоджений, а якщо ви у транспорті щось читаєте, то у результаті такого конфлікту ми починаємо відчувати дискомфорт, нудоту, і можливо, блювоту.
Крім цього, щоб менше закачувало, в автобусі слід вибирати місце ближче до водія, а в літаку - ближче до крила. Ці заходи допомагають зменшити коливання і вібрацію. В автобусі погляд потрібно фіксувати на горизонті в напрямку руху, а на кораблі необхідно дивитися не на горизонт, а на небо.
Вибирайте провітрювані місця в транспорті і не подорожуйте натщесерце. А ще постарайтеся уникнути поганих думок напередодні поїздки. Не "налаштовуйте" себе на погане самопочуття і недосипання.
В аптеках є чимало ефективних засобів від заколисування. Вибір препарату бажано обговорити з лікарем-неврологом, так як таблетки мають побічні ефекти і обмеження за віком. Зменшити неприємні відчуття в дорозі також допоможуть смоктальні цукерки, жувальна гумка або вода з лимонним соком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен